ITA: Ikardi vratio Inter na vrh Serije A, slavio i Napoli!

Fudbaleri Intera savladali su Empoli u gostima sa 1:0 u pretposlednjoj utakmici 18. kola Serije A. Deveti put ove sezone "nerazuri" su nadigrali rivala minimalnim rezultatom i vratili se na čelo Serije A. Probudio se kapiten Ikardi. "San Paolo" grmeo - Lorenco? Insinje! Omaleni, 163 centimetara "visoki" napadač, poveo je Napoli do nove pobede i vratio ga na bod iza lidera.

Fudbal 07.01.2016 | 12:20

Posle osam pobeda 1:0 u prvom delu sezone odigranom u 2015. godini, "nerazuri" Roberta Manćinija nastavili su u istom stilu i u Novoj!

U prvom meču u 2016, inače 18. kolu Serije A: Empoli - Inter 0:1 (0:1).

Strelac pobedonosnog gola, u nadoknadi prvog poluvremena, bio je kapiten Mauro Ikardi, novi kralj "kalčo" peteraca. Argentinac se našao na pravom mestu posle driblinga i centaršuta Ivana Perišića sa leve strane, pa je vešto postavio nogu i savladao nemoćnog Lukaša Skorupskog.

Ova akcija Hrvata i Argentinca, za Ikardijev osmi gol u sezoni, a četvrti u poslednja tri kola, prelomila je izjednačen meč u kojem su oba tima imala šanse, promašivala ih, napadala, branila se, pravila greške, itd.

Ni Empoli, ni Inter, nisu imali prednost ni u posedu lopte, ni u šutevima ka golu, ni u šutevima u okvir gola, a kada je bilo "gusto" razliku su napravili Ikardi na jednoj, odnosno sjajni golman milanskog kluba, Samir Handanović, na drugoj strani.

Inter se na pravi način oporavio od neprijatnog i nesrećnog poraza na "Đuzepe Meaci" u poslednjem meču u 2015. godini, kada je Lacio uz malo sreće i malo znanja prekinuo seriju od tri pobede "nerazura" - 1:2. S druge strane, hrabri Toskanci pod vođstvom Marka Đampaola doživeli su osmi poraz u poslednjih devet mečeva sa Interom, uz jedan remi, i "najzad" prekinuli fantastičnu seriju rezultata.

Empoli je 2015. završio sa četiri uzastopne pobede, a plavo-beli sa "Karla Kasteljanija" nisu imali poraz još od 8. novembra i meča sa Juventusom (1:3).

"San Paolo" grmeo - Lorenco? Insinje! Omaleni, 163 centimetara "visoki" napadač, poveo je Napoli do nove pobede i vratio ga na bod iza lidera.

Ovog puta bio je red da čuveni spiker na "San Paolu" izgovara njegovo ime, a hiljade navijača grme njegovo prezime.

Lorenco?

Insinje!

Golom i asistencijom 163 centimetara "visokog" napadača, Napoli je u poslednjoj utakmici 18. kola Serije A zabeležio pobedu nad posrnulim Torinom i vratio se na bod zaostatka iza lidera, Intera - 2:1 (2:1).

Insinje je sjajnim golom u 16. minutu, devetim u sezoni, a osmim u Seriji A, doveo Napolitance u vođstvo, a kada je bivši igrač ovog kluba, Fabio Kvaljarela, realizovao penal u 33. minutu, ponovo je na scenu stupio dugo povređeni Insinje i asistirao Mareku Hamšiku za novo vođstvo, "u pravom trenutku" - 41. minutu.

U nastavku meča na solidno popunjenom stadionu u Napulju, koji ima jednu veliku manu - hronično prazan manji, prvi sprat, koji se ipak mahom vidi tokom TV prenosa, Napoli je bio bolji rival, mogao da postigne i treći gol, ali su i ova dva bila dovoljna da se završi sa lošom kombinacijom rezutlata u finišu 2015. godine.

Napoli je porazom od Bolonje (5:2) i remijem sa Romom (0:0) ispustio čelo tabele, međutim ova tri boda ekipe Mauricija Sarija napravila su pravu "žurku" na čelu tabele: Inter 39, Fiorentina 38, Napoli 38, Juventus (sa devet pobeda u nizu) 36, dok je Roma - čini se - ispala iz trke i posmatra lidere sa 33 boda.

Napolitanci u sledećem kolu gostuju Frozinoneu, dočekuju potom Sasuolo pa igraju sa Interom u prvom meču Kupa Italije, posle čega ih čeka gostovanje Sampdoriji, meč sa Empolijem i duel sa Lacijom u gostima, a onda veliki derbi Serije A, jedan o mečeva koji odlučuju o tituli - sudar sa Juventusom kod kuće.