ИТА: Бадњи дан опет кобан за Милан, можда и за Миху!

Росонери и ову годину почели поразом. Болоња славила на Сан Сиру 1:0 и додатно уздрмала столицу Синиши Михајловићу. Јувентус прегазио Верону, Рома испустила двоструко вођство против Кјева. У првом данашњем мечу 18. кола Серије А бодови остали на "Фриулију".

Фудбал 06.01.2016 | 18:00

На Бадњи дан 2015.: Милан – Сасуоло 1:2

На Бадњи дан 2016.: Милан – Болоња 0:1

Још једну годину росонери почињу поразом. На Бадњи дан прошле сезоне, коју је завршио на десетом мјесту на табели Серије А, Милан је поражен од Сасуола, а овог 6. јануара сав плијен са Сан Сира однијела је Болоња.

Тренер црвено-плавих, Роберто Донадони, дочекан је аплаузом пред почетак меча 18. кола, а стадион на којем је дуго година играо и освајао титуле у дресу Милана напустио је у још бољем расположењу.

Његов тим поготком Ђакеринија у 82. минуту савладао је Милан и можда чак запечатио судбину Синише Михајловића на клупи Милана. Српски стручњак већ дуже вријеме практично је пред отказом, а један од кандидата за његовог насљедника је управо Донадони коме је ово четврти тренерски тријумф над Миланом.

Ове сриједе Донадони је направио добар посао и освојио сва три бода на Сан Сиру, а томе су умногоме допринијели голман Болоње Антонио Миранте, али и нападачи Милана, који су се прописно обрукали пред његовим голом.

Послије грешке Алекса који је заспао у 15. минуту, али потом исправио своју грешку и спасио чист погодак гостију, Милан је нападао цијело прво полувријеме, али је Миранте из свих могућих ситуација излазио као побједник.

У 26. минуту у једном нападу одбранио је покушаје Хонде и Нијанга и био је то наговјештај његове одличне партије.

Монтоливо је шутирао у 39. минуту, али остало је 0:0, минут касније Бонавентура је имао одличну прилику, али поново сјајни Миранте брани. Да ово неће бити дан нападача Милана било је јасно у другом минуту судијске надокнаде првог дијела, када је Бака промашио стоодстотну прилику.

Друго полувријеме почело је покушајем Ђакеринија, али лопта је отишла тик поред стативе, а онда је настављена серија промашаја. Најгори потез Милана на овој утакмици дефинитивно је била акција у 77. минуту када је Алесио Ћерћи ишао сам на Мирантеа, али је његов дриблинг био толико лош да на крају није ни упутио ударац.

Ову глупост гости су казнили пет минута касније, Муније је центрирао за Ђакеринија, који шаље лопту иза леђа Донаруме за велику побједу Болоње.

За разлику од Милана Јувентус је тријумфално ушао у нову годину. Са убједљивих 3:0 испраћена је Верона, а први гол био је права мајсторија Аргентинца Паула Дибале из слободног ударца.

За убједљив тријумф побринули су се Бонући у 45. и Заза у 82. минуту сусрета.

Рома је водила 2:0 и 3:2 у Верони, али је Кјево голом Пепеа четири минута прије краја извукао 3:3 и оставио Рому на петом мјесту табеле.

Римљани сада имају пет бодова за заостатка за лидером, Фиорентином, која је на чело избила побједом 3:1 против палерма на Сицилији.

Јунак љубичастих био је Јосип Иличић који је постигао прва два поготка и практично ријешио овај меч.

У првом данашњем мечу 18. кола Серије А бодови остали на "Фриулију".

Удинезе и Аталанта одиграли су први данашњи меч 18. кола Серије А, а бодови су остали на "Фриулију".

Иако је на посљедњих десет међусобних сусрета ова два тима виђено чак шест ремија, овај пут једна страна се радовала, и то она домаћа, црно-бијела.

УДИНЕЗЕ - АТАЛАНТА 2:1 (2:0)

Први гол на утакмици виђен је у 23. минуту. Сирил Теро надскочио је своје чуваре након корнера и главом довео Удинезе у вођство, да би у самом финишу првог полувремена хрватски интернационалац Стипе Перица, такође главом, матира гостујућег чувара мреже за 2:0 након првих 45 минута.

Марко Далесандро петнаест минута прије краја сусрета својим првим голом у Серији А само је ублажио пораз гостију.

Овим тријумфом Удинезе се изједначио на табели по броју бодова са данашњим ривалом. Био је ово "зебрама" четврти тријумф на посљедњих шест првенствених мечева, а екипи из Бергама трећи пораз у низу.