ITA: Badnji dan opet koban za Milan, možda i za Mihu!

Rosoneri i ovu godinu počeli porazom. Bolonja slavila na San Siru 1:0 i dodatno uzdrmala stolicu Siniši Mihajloviću. Juventus pregazio Veronu, Roma ispustila dvostruko vođstvo protiv Kjeva. U prvom današnjem meču 18. kola Serije A bodovi ostali na "Friuliju".

Fudbal 06.01.2016 | 18:00

Na Badnji dan 2015.: Milan – Sasuolo 1:2

Na Badnji dan 2016.: Milan – Bolonja 0:1

Još jednu godinu rosoneri počinju porazom. Na Badnji dan prošle sezone, koju je završio na desetom mjestu na tabeli Serije A, Milan je poražen od Sasuola, a ovog 6. januara sav plijen sa San Sira odnijela je Bolonja.

Trener crveno-plavih, Roberto Donadoni, dočekan je aplauzom pred početak meča 18. kola, a stadion na kojem je dugo godina igrao i osvajao titule u dresu Milana napustio je u još boljem raspoloženju.

Njegov tim pogotkom Đakerinija u 82. minutu savladao je Milan i možda čak zapečatio sudbinu Siniše Mihajlovića na klupi Milana. Srpski stručnjak već duže vrijeme praktično je pred otkazom, a jedan od kandidata za njegovog nasljednika je upravo Donadoni kome je ovo četvrti trenerski trijumf nad Milanom.

Ove srijede Donadoni je napravio dobar posao i osvojio sva tri boda na San Siru, a tome su umnogome doprinijeli golman Bolonje Antonio Mirante, ali i napadači Milana, koji su se propisno obrukali pred njegovim golom.

Poslije greške Aleksa koji je zaspao u 15. minutu, ali potom ispravio svoju grešku i spasio čist pogodak gostiju, Milan je napadao cijelo prvo poluvrijeme, ali je Mirante iz svih mogućih situacija izlazio kao pobjednik.

U 26. minutu u jednom napadu odbranio je pokušaje Honde i Nijanga i bio je to nagovještaj njegove odlične partije.

Montolivo je šutirao u 39. minutu, ali ostalo je 0:0, minut kasnije Bonaventura je imao odličnu priliku, ali ponovo sjajni Mirante brani. Da ovo neće biti dan napadača Milana bilo je jasno u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dijela, kada je Baka promašio stoodstotnu priliku.

Drugo poluvrijeme počelo je pokušajem Đakerinija, ali lopta je otišla tik pored stative, a onda je nastavljena serija promašaja. Najgori potez Milana na ovoj utakmici definitivno je bila akcija u 77. minutu kada je Alesio Ćerći išao sam na Mirantea, ali je njegov dribling bio toliko loš da na kraju nije ni uputio udarac.

Ovu glupost gosti su kaznili pet minuta kasnije, Munije je centrirao za Đakerinija, koji šalje loptu iza leđa Donarume za veliku pobjedu Bolonje.

Za razliku od Milana Juventus je trijumfalno ušao u novu godinu. Sa ubjedljivih 3:0 ispraćena je Verona, a prvi gol bio je prava majstorija Argentinca Paula Dibale iz slobodnog udarca.

Za ubjedljiv trijumf pobrinuli su se Bonući u 45. i Zaza u 82. minutu susreta.

Roma je vodila 2:0 i 3:2 u Veroni, ali je Kjevo golom Pepea četiri minuta prije kraja izvukao 3:3 i ostavio Romu na petom mjestu tabele.

Rimljani sada imaju pet bodova za zaostatka za liderom, Fiorentinom, koja je na čelo izbila pobjedom 3:1 protiv palerma na Siciliji.

Junak ljubičastih bio je Josip Iličić koji je postigao prva dva pogotka i praktično riješio ovaj meč.

U prvom današnjem meču 18. kola Serije A bodovi ostali na "Friuliju".

Udineze i Atalanta odigrali su prvi današnji meč 18. kola Serije A, a bodovi su ostali na "Friuliju".

Iako je na posljednjih deset međusobnih susreta ova dva tima viđeno čak šest remija, ovaj put jedna strana se radovala, i to ona domaća, crno-bijela.

UDINEZE - ATALANTA 2:1 (2:0)

Prvi gol na utakmici viđen je u 23. minutu. Siril Tero nadskočio je svoje čuvare nakon kornera i glavom doveo Udineze u vođstvo, da bi u samom finišu prvog poluvremena hrvatski internacionalac Stipe Perica, takođe glavom, matira gostujućeg čuvara mreže za 2:0 nakon prvih 45 minuta.

Marko Dalesandro petnaest minuta prije kraja susreta svojim prvim golom u Seriji A samo je ublažio poraz gostiju.

Ovim trijumfom Udineze se izjednačio na tabeli po broju bodova sa današnjim rivalom. Bio je ovo "zebrama" četvrti trijumf na posljednjih šest prvenstvenih mečeva, a ekipi iz Bergama treći poraz u nizu.