Доха: Надал преокренуо на премијери!

Рафаел Надал почео је нову сезону победом после преокрета у првом колу АТП турнира у Дохи.

Тенис 05.01.2016 | 20:15

Надал је слабо отворио меч али се разиграо у наставку те савладао млађег земљака Пабла Карењо-Буста са 6:7(5), 6:3, 6:1.

"Добар старт сезоне, знао сам да ће бити тешко, он је одличан играч. Пропустио сам неколико добрих шанси, он је добро завршио први сет, али се после све средило", рекао је Надал.

Двадесетчетворогодишњи Карењо-Буста, 70. играч света, пружио је сјајан отпор Надалу, у њиховом другом међусобном окршају у последњих годину дана.

У првом сету ниједан играч није успевао да стигне ни до брејк шансе, да би у тај-брејку Надал испустио четири сет лопте, дозволивши ривалу да преокрене 6:2.

Већ у другом сету Надал је заиграо на очекиваном нивоу, био је убедљив на свом сервису, те много агресивније нападао ривала направивши два брејка из четири прилике.

Чинило се да ће један од најбољих тенисера данашњице лако привести посао крају, рано је направио брејк у трећем сету, али је Карењо-Бауста одмах узвратио.

Ипак, агресивном игром Надал убрзо прави нови брејк, чиме дефинитивно прелама меч, иако је ривал имао још једну шансу да изједначи.

Тако је Надал и други пут савладао млађег земљака, прошле године га је добио у два сета у Рио де Жанеиру.

Надал ће у осмини финала Дохе играти са Робином Хасеом, који је такође славио после преокрета у првом колу.

Шпанац и Холанђанин су се до сада само једном састали, на Вимблдону 2010. када је Надал славио после пет сетова.