Doha: Nadal preokrenuo na premijeri!

Rafael Nadal počeo je novu sezonu pobedom posle preokreta u prvom kolu ATP turnira u Dohi.

Tenis 05.01.2016 | 20:15

Nadal je slabo otvorio meč ali se razigrao u nastavku te savladao mlađeg zemljaka Pabla Karenjo-Busta sa 6:7(5), 6:3, 6:1.

"Dobar start sezone, znao sam da će biti teško, on je odličan igrač. Propustio sam nekoliko dobrih šansi, on je dobro završio prvi set, ali se posle sve sredilo", rekao je Nadal.

Dvadesetčetvorogodišnji Karenjo-Busta, 70. igrač sveta, pružio je sjajan otpor Nadalu, u njihovom drugom međusobnom okršaju u poslednjih godinu dana.

U prvom setu nijedan igrač nije uspevao da stigne ni do brejk šanse, da bi u taj-brejku Nadal ispustio četiri set lopte, dozvolivši rivalu da preokrene 6:2.

Već u drugom setu Nadal je zaigrao na očekivanom nivou, bio je ubedljiv na svom servisu, te mnogo agresivnije napadao rivala napravivši dva brejka iz četiri prilike.

Činilo se da će jedan od najboljih tenisera današnjice lako privesti posao kraju, rano je napravio brejk u trećem setu, ali je Karenjo-Bausta odmah uzvratio.

Ipak, agresivnom igrom Nadal ubrzo pravi novi brejk, čime definitivno prelama meč, iako je rival imao još jednu šansu da izjednači.

Tako je Nadal i drugi put savladao mlađeg zemljaka, prošle godine ga je dobio u dva seta u Rio de Žaneiru.

Nadal će u osmini finala Dohe igrati sa Robinom Haseom, koji je takođe slavio posle preokreta u prvom kolu.

Španac i Holanđanin su se do sada samo jednom sastali, na Vimbldonu 2010. kada je Nadal slavio posle pet setova.