Доха: Нолетова лаганица!

После 82-6 у 2015, најбољи тенисер света почео нову сезону убедљивом победом на турниру Катар опен.

Тенис 04.01.2016 | 18:40

Новак Ђоковић лако је, за само 52 минута, прескочио прву препреку на турниру АТП 250 серије у Дохи, који се игра за наградни фонд од 1,28 милиона долара.

Победио је Немца Дастина Брауна (118. на свету) резултатом 6:2, 6:2 и у среду ће наставити такмичење против бољег из дуела Вердаско (Шпанија) - Јазири (Тунис).

Новак је у првом сету водио резултатом 5:0 и решио га у своју корист након што је Браун успео да врати један од два брејка (5:2).

У другом сету испрва није форсирао, али је од резултата 2:2 заиграо агресивније на сервис противника и са четири узастопно освојена гема привео меч крају.

Турнир у Дохи је једини на коме Ђоковић прошле године није стигао барем до финала, па самим тим представља ретку прилику да унапреди бодовни салдо.

Најозбиљнији ривал до финала би могао да му буде Томаш Бердих, док су фаворити другог дела "костура" Рафаел Надал и Давид Ферер.