Doha: Noletova laganica!

Posle 82-6 u 2015, najbolji teniser sveta počeo novu sezonu ubedljivom pobedom na turniru Katar open.

Tenis 04.01.2016 | 18:40

Novak Đoković lako je, za samo 52 minuta, preskočio prvu prepreku na turniru ATP 250 serije u Dohi, koji se igra za nagradni fond od 1,28 miliona dolara.

Pobedio je Nemca Dastina Brauna (118. na svetu) rezultatom 6:2, 6:2 i u sredu će nastaviti takmičenje protiv boljeg iz duela Verdasko (Španija) - Jaziri (Tunis).

Novak je u prvom setu vodio rezultatom 5:0 i rešio ga u svoju korist nakon što je Braun uspeo da vrati jedan od dva brejka (5:2).

U drugom setu isprva nije forsirao, ali je od rezultata 2:2 zaigrao agresivnije na servis protivnika i sa četiri uzastopno osvojena gema priveo meč kraju.

Turnir u Dohi je jedini na kome Đoković prošle godine nije stigao barem do finala, pa samim tim predstavlja retku priliku da unapredi bodovni saldo.

Najozbiljniji rival do finala bi mogao da mu bude Tomaš Berdih, dok su favoriti drugog dela "kostura" Rafael Nadal i David Ferer.