ПЛ: Славље Челсија, Тотенхем заустављен на Гудисону!

Фудбалери Челсија убедљиво су савладали Кристал Палас 3:0 (1:0), у претпоследњем мечу 20. кола Премијер лиге, а фудбалери Евертона окончали су тријумфалну серију Тотенхема одигравши нерешено 1:1 (1:1) са Спурсима на свом Гудисону.

Фудбал 04.01.2016 | 15:20

Дерби 20. кола Премијер лиге је оправдао очекивања, а резултатски је решен у првих 45 минута игре.

Домаћин је повео првим голом Арона Ленона за "карамеле", који је погодио дијагоналу са десне стране на додавање Ромелуа Лукакуа.

Изједначење донео Деле Али, сјајним поготком у надокнади времена, примивши грудима у казненом дубинску лопту од Тобија Алдервирелда, након чега је полуволејом савладао Хауарда.

У наставку меча је након жестоке борбе на средини терена уследила узбудљива завршница, али је Иго Лорис са две сјајне одбране спречио пораз "певаца".

Тотенхем је остао без тријумфа после три узастопне победе, па је пропустио шансу да се примакне другопласираном Лестеру на само два бода заостатка. Спурси су на четвртој позицији са 36 бодова.

С друге стране, Евертон је наставио са шароликим резултатима, јер у последњих пет кола има реми, пораз, победу, пораз па реми, те је 11. на табели са 27 бодова.

Фудбалери Челсија убедљиво су савладали Кристал Палас 3:0 (1:0), у претпоследњем мечу 20. кола Премијер лиге.

То је друга победа "плаваца" у последња четири кола, прва са Гусом Хидинком откако је Холанђанин заменио Жозеа Муриња.

На Селхурст Парку су доминирали Челсијеви Бразилци – Оскар, Вилијан и Дијего Коста, који су постигли по гол уз по асистенцију.

Одличан је био и Сеск Фабрегас са више од 100 успешних додавања, Бранислав Ивановић је добро одгирао цео меч, док је Немања Матић шансу добио тек у последња два минута.

Оскар је у 29. минуту "начео" домаћина после додавања Косте, да би после његове неуспешне соло-акције Вилијан постигао фантастичан гол у 60. минуту којим је преломио меч.

Шест минута касније тачку на ово тешко гостовање поставио је трећи Бразилац, сада репрезентативац Шпаније Коста, на додавање Вилијана.

Челсијеви навијачи коначно уживају и играма свог тима који је и даље у доњем делу табеле, али на десет бодова од позиције која води у Европу.

"Плавци" су окончали серију од седам утакмица без победе на гостовањима ове сезоне, те четврти меч без пораза у низу.

Тим са Стамфорд Бриџа након десетак дана одмора дочекује Вест Бромвич, док Кристал Палас гостује најгоорем тиму лиге Астон Вили.