PL: Slavlje Čelsija, Totenhem zaustavljen na Gudisonu!

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Kristal Palas 3:0 (1:0), u pretposlednjem meču 20. kola Premijer lige, a fudbaleri Evertona okončali su trijumfalnu seriju Totenhema odigravši nerešeno 1:1 (1:1) sa Spursima na svom Gudisonu.

Fudbal 04.01.2016 | 15:20

Derbi 20. kola Premijer lige je opravdao očekivanja, a rezultatski je rešen u prvih 45 minuta igre.

Domaćin je poveo prvim golom Arona Lenona za "karamele", koji je pogodio dijagonalu sa desne strane na dodavanje Romelua Lukakua.

Izjednačenje doneo Dele Ali, sjajnim pogotkom u nadoknadi vremena, primivši grudima u kaznenom dubinsku loptu od Tobija Aldervirelda, nakon čega je poluvolejom savladao Hauarda.

U nastavku meča je nakon žestoke borbe na sredini terena usledila uzbudljiva završnica, ali je Igo Loris sa dve sjajne odbrane sprečio poraz "pevaca".

Totenhem je ostao bez trijumfa posle tri uzastopne pobede, pa je propustio šansu da se primakne drugoplasiranom Lesteru na samo dva boda zaostatka. Spursi su na četvrtoj poziciji sa 36 bodova.

S druge strane, Everton je nastavio sa šarolikim rezultatima, jer u poslednjih pet kola ima remi, poraz, pobedu, poraz pa remi, te je 11. na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Kristal Palas 3:0 (1:0), u pretposlednjem meču 20. kola Premijer lige.

To je druga pobeda "plavaca" u poslednja četiri kola, prva sa Gusom Hidinkom otkako je Holanđanin zamenio Žozea Murinja.

Na Selhurst Parku su dominirali Čelsijevi Brazilci – Oskar, Vilijan i Dijego Kosta, koji su postigli po gol uz po asistenciju.

Odličan je bio i Sesk Fabregas sa više od 100 uspešnih dodavanja, Branislav Ivanović je dobro odgirao ceo meč, dok je Nemanja Matić šansu dobio tek u poslednja dva minuta.

Oskar je u 29. minutu "načeo" domaćina posle dodavanja Koste, da bi posle njegove neuspešne solo-akcije Vilijan postigao fantastičan gol u 60. minutu kojim je prelomio meč.

Šest minuta kasnije tačku na ovo teško gostovanje postavio je treći Brazilac, sada reprezentativac Španije Kosta, na dodavanje Vilijana.

Čelsijevi navijači konačno uživaju i igrama svog tima koji je i dalje u donjem delu tabele, ali na deset bodova od pozicije koja vodi u Evropu.

"Plavci" su okončali seriju od sedam utakmica bez pobede na gostovanjima ove sezone, te četvrti meč bez poraza u nizu.

Tim sa Stamford Bridža nakon desetak dana odmora dočekuje Vest Bromvič, dok Kristal Palas gostuje najgoorem timu lige Aston Vili.