ШПА: Спектакл на “Местаљи”, Реалу само бод, пораз Севиље!

Фудбалери Валенсије и мадридског Реала играли су нерешено 2:2 на препуној “Местаљи” у последњој недељној утакмици 18. кола Примере. Фудбалери Рајо Ваљекана и Реал Сосиједада ремизирали су 2:2 (1:1). Представници Севиље у Примери имали су очајан дан у недељним мечевима 18. кола. Фудбалери Виљареала победили су Депортиво ла Коруња са 2:1 у оквиру 18. кола Примере захваљујући голу у надокнади времена из пенала.

Фудбал 04.01.2016 | 15:00

‘Краљевски клуб’ је два пута водио, али су оба пута изабраници Герија Невила узвраћали и на крају су извукли бод из спектакуларног дуела.

Голове за домаћи тим постигли су Дани Парехо из пенала и Пако Алкасер, док су стрелци за Мадриђане били Карим Бензема и Гарет Бејл.

Гости су, иначе, од 68. минута играли играча мање на терену, пошто је Матео Ковачић добио директан црвени картон због оштрог старта над Жоаом Канселом.

Дуел између Валенсије и Реала је донео много узбуђења, а реми је на крају био најреалнији исход. Ниједан од два тима није био апсолутно доминантан, а може се рећи да је ‘краљевски клуб’ концентрација коштала бољег резултата.

Бензема је довео Реал у вођство у 16. минуту, после акције као из игрице у којој су учествовали и Бејл и Кристијано Роналдо. Прво се француски фудбалер пробио по средини ка казненом простору, додао лопту Бејлу, а он Роналду, који је асистирао Бенземи, а он лопту послао право у доњи леви угао гола Валенсије.

‘Слепи мишеви’ су до изједначења дошли у надокнади првог полувремена, када је Парехо био сигуран беле тачке, а пеналу је претходио фаул Пепеа.

Реал је на све начине покушао да дође до новог вођства, а то је успео у 81. минуту, када је Бејл главом послао лопту у мрежу после одлично изведеног слободног ударца Тонија Кроса. Само минут касније, Родриго је одлично дочекао центаршут и послао лопту Алкасеру, који је главом матирао Кејлора Наваса и тако поставио коначан резултат утакмице.

Мадриђани су ремијем са Валенсијом пропустили шансу да се изједначе са Барселоном на другом месту табеле, па сада имају 37 бодова на трећој позицији, четири мање од водећег Атлетика. Валенсија је на десетој позицији са 23 бода.

Рајо је два пута водио на Ваљекасу, али су Бакси оба пута брзо стизали до изједначења и избегли трећи узастопни пораз.

Домаћин је први пут повео у 15. минуту преко Дијега Љорентеа, да би у 27. изједначио Ариц Елустондо. Друго вођство Рају је у 51. минуту донео Хосабед Санчес, да би бод Баскима донео Брума сјајним голом пола сата пре краја меча.

Осим голова, навијачи на Ваљекасу су могли да виде још неколико добих шанси свог дима, али Роберто Трасхорас, Хави Гвера, Бебе и Херонимо Руљи нису успели да дотуку ривала.

Рајо је од 29. новембра без победе у Примери, али је бар прекинуо низ од пет узастопних пораза, те је на граници зоне испадања са Спортингом из Хихона са 15 бодова.

Сосиједад је четири кола без победе, други пут је ремизирао у међувремену, па и даље има само два бода више од поменутих ривала.

Рајо у следећем колу гостује Левантеу, док Реал Сосиједад чека Валенсију.

Представници Севиље у Примери имали су очајан дан у недељним мечевима 18. кола.

Севиља је неочекивано поражена у Гранади 2:1, док је Бетис доживео дебакл од Еибара са 4:0.

Гранада је окончала низ Севиље од осам мечева без пораза, док је Бетис друго коло у низу примио четири гола.

Севиљу су у Гранади срушили сјајни дриблер Исак Суксес и Адалберто Пенаралда погоцима у првом полувремену, за другу победу домаћина у последњих пет кола и бег из зоне испадања.

Виктор Витоло је у надокнади првог полувремена смањио заостатак Андалужана, али је домаћин одолео притиску и шансама Рејеса и Кристофора за изједначење.

Пет минута пре краја Адил Рами је црвеним картоном потврдио неочекиван тријумф Гранаде.

У блиставој партији Еибара по гол су постигли Андер Капа и Кеко у првом, те Адријан и Борха Бастон у другом полувремену.

Бетис је разбијен за само 17 минута, а гости су домаћина дотукли у последњих 20. Сада деле место које води у Европу.

Фудбалери Виљареала победили су Депортиво ла Коруња са 2:1 у оквиру 18. кола Примере захваљујући голу у надокнади времена из пенала.

Двоструки стрелац за ‘Жуту подморницу’ био је Бруно, који је постигао голове у 36. минуту и петом минуту надокнаде времена.

Депортиво је до тада имао бод у рукама, пошто је Луис Алберто у 48. минуту изједначио на 1:1.

Дуел у Ла Коруњи, пред око 23.000 гледалца, одлучен је у последњим тренуцима, када је Фернандо Наваро оштрим стартом на једном од играча Виљареала, а судија је показао на белу тачку. Бруно је шутирао по средини гола, а Херман Лукс је био немоћан на голу домаћег тима, пошто се бацио у страну.

Бруно је претходно довео Виљареал у вођство после сјајне асистенције Марија Гаспара, када је одлично реаговао и послао лопту у гол Депортива из близине. Тим из Ла Коруње се брзо вратио у игру, преко Луиса Алберта, којег је одлично проиграо Лукас Мартинес.

Српски фудбалер Антонио Рукавина одиграо је целу утакмицу за победнички тим.

Виљареал је после 11. тријумфа ове сезоне на четвртом месту табеле са 36 бодова, пет мање од Атлетика, док је Депортиво на седмој позицији са 27 бодова.

У претпоследњој утакмици дана, Атлетик и Лас Палмас су у Билбау играли 2:2 и то пошто је домаћин два пута водио. Адуриз и Ињаки Вилијамс су били стрелци за Атлетик у 17, односно 66. минуту, а изједначења и бод гостима донели су Висенте Гомес и Тана, који су постигли голове у 62. и 81. минуту.

Атлетик је после тог ремија остао на шестом месту табеле са 28 бодова, док је Лас Палмас на16. позицији са 17, два више од тимова који су први испод црте, у опасној зони.