ŠPA: Spektakl na “Mestalji”, Realu samo bod, poraz Sevilje!

Fudbaleri Valensije i madridskog Reala igrali su nerešeno 2:2 na prepunoj “Mestalji” u poslednjoj nedeljnoj utakmici 18. kola Primere. Fudbaleri Rajo Valjekana i Real Sosijedada remizirali su 2:2 (1:1). Predstavnici Sevilje u Primeri imali su očajan dan u nedeljnim mečevima 18. kola. Fudbaleri Viljareala pobedili su Deportivo la Korunja sa 2:1 u okviru 18. kola Primere zahvaljujući golu u nadoknadi vremena iz penala.

Fudbal 04.01.2016 | 15:00

‘Kraljevski klub’ je dva puta vodio, ali su oba puta izabranici Gerija Nevila uzvraćali i na kraju su izvukli bod iz spektakularnog duela.

Golove za domaći tim postigli su Dani Pareho iz penala i Pako Alkaser, dok su strelci za Madriđane bili Karim Benzema i Garet Bejl.

Gosti su, inače, od 68. minuta igrali igrača manje na terenu, pošto je Mateo Kovačić dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Žoaom Kanselom.

Duel između Valensije i Reala je doneo mnogo uzbuđenja, a remi je na kraju bio najrealniji ishod. Nijedan od dva tima nije bio apsolutno dominantan, a može se reći da je ‘kraljevski klub’ koncentracija koštala boljeg rezultata.

Benzema je doveo Real u vođstvo u 16. minutu, posle akcije kao iz igrice u kojoj su učestvovali i Bejl i Kristijano Ronaldo. Prvo se francuski fudbaler probio po sredini ka kaznenom prostoru, dodao loptu Bejlu, a on Ronaldu, koji je asistirao Benzemi, a on loptu poslao pravo u donji levi ugao gola Valensije.

‘Slepi miševi’ su do izjednačenja došli u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Pareho bio siguran bele tačke, a penalu je prethodio faul Pepea.

Real je na sve načine pokušao da dođe do novog vođstva, a to je uspeo u 81. minutu, kada je Bejl glavom poslao loptu u mrežu posle odlično izvedenog slobodnog udarca Tonija Krosa. Samo minut kasnije, Rodrigo je odlično dočekao centaršut i poslao loptu Alkaseru, koji je glavom matirao Kejlora Navasa i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Madriđani su remijem sa Valensijom propustili šansu da se izjednače sa Barselonom na drugom mestu tabele, pa sada imaju 37 bodova na trećoj poziciji, četiri manje od vodećeg Atletika. Valensija je na desetoj poziciji sa 23 boda.

Rajo je dva puta vodio na Valjekasu, ali su Baksi oba puta brzo stizali do izjednačenja i izbegli treći uzastopni poraz.

Domaćin je prvi put poveo u 15. minutu preko Dijega Ljorentea, da bi u 27. izjednačio Aric Elustondo. Drugo vođstvo Raju je u 51. minutu doneo Hosabed Sančes, da bi bod Baskima doneo Bruma sjajnim golom pola sata pre kraja meča.

Osim golova, navijači na Valjekasu su mogli da vide još nekoliko dobih šansi svog dima, ali Roberto Trashoras, Havi Gvera, Bebe i Heronimo Rulji nisu uspeli da dotuku rivala.

Rajo je od 29. novembra bez pobede u Primeri, ali je bar prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, te je na granici zone ispadanja sa Sportingom iz Hihona sa 15 bodova.

Sosijedad je četiri kola bez pobede, drugi put je remizirao u međuvremenu, pa i dalje ima samo dva boda više od pomenutih rivala.

Rajo u sledećem kolu gostuje Levanteu, dok Real Sosijedad čeka Valensiju.

Predstavnici Sevilje u Primeri imali su očajan dan u nedeljnim mečevima 18. kola.

Sevilja je neočekivano poražena u Granadi 2:1, dok je Betis doživeo debakl od Eibara sa 4:0.

Granada je okončala niz Sevilje od osam mečeva bez poraza, dok je Betis drugo kolo u nizu primio četiri gola.

Sevilju su u Granadi srušili sjajni dribler Isak Sukses i Adalberto Penaralda pogocima u prvom poluvremenu, za drugu pobedu domaćina u poslednjih pet kola i beg iz zone ispadanja.

Viktor Vitolo je u nadoknadi prvog poluvremena smanjio zaostatak Andalužana, ali je domaćin odoleo pritisku i šansama Rejesa i Kristofora za izjednačenje.

Pet minuta pre kraja Adil Rami je crvenim kartonom potvrdio neočekivan trijumf Granade.

U blistavoj partiji Eibara po gol su postigli Ander Kapa i Keko u prvom, te Adrijan i Borha Baston u drugom poluvremenu.

Betis je razbijen za samo 17 minuta, a gosti su domaćina dotukli u poslednjih 20. Sada dele mesto koje vodi u Evropu.

Fudbaleri Viljareala pobedili su Deportivo la Korunja sa 2:1 u okviru 18. kola Primere zahvaljujući golu u nadoknadi vremena iz penala.

Dvostruki strelac za ‘Žutu podmornicu’ bio je Bruno, koji je postigao golove u 36. minutu i petom minutu nadoknade vremena.

Deportivo je do tada imao bod u rukama, pošto je Luis Alberto u 48. minutu izjednačio na 1:1.

Duel u La Korunji, pred oko 23.000 gledalca, odlučen je u poslednjim trenucima, kada je Fernando Navaro oštrim startom na jednom od igrača Viljareala, a sudija je pokazao na belu tačku. Bruno je šutirao po sredini gola, a Herman Luks je bio nemoćan na golu domaćeg tima, pošto se bacio u stranu.

Bruno je prethodno doveo Viljareal u vođstvo posle sjajne asistencije Marija Gaspara, kada je odlično reagovao i poslao loptu u gol Deportiva iz blizine. Tim iz La Korunje se brzo vratio u igru, preko Luisa Alberta, kojeg je odlično proigrao Lukas Martines.

Srpski fudbaler Antonio Rukavina odigrao je celu utakmicu za pobednički tim.

Viljareal je posle 11. trijumfa ove sezone na četvrtom mestu tabele sa 36 bodova, pet manje od Atletika, dok je Deportivo na sedmoj poziciji sa 27 bodova.

U pretposlednjoj utakmici dana, Atletik i Las Palmas su u Bilbau igrali 2:2 i to pošto je domaćin dva puta vodio. Aduriz i Injaki Vilijams su bili strelci za Atletik u 17, odnosno 66. minutu, a izjednačenja i bod gostima doneli su Visente Gomes i Tana, koji su postigli golove u 62. i 81. minutu.

Atletik je posle tog remija ostao na šestom mestu tabele sa 28 bodova, dok je Las Palmas na16. poziciji sa 17, dva više od timova koji su prvi ispod crte, u opasnoj zoni.