ПОР: Лав се пробудио и много је опасан!

У дербију сезоне, Спортинг згазио Порто! Жорж Жезус је очлигледно донео победнички менталитет у клуб.

Фудбал 03.01.2016 | 09:20

Такав Спортинг одавно није виђен. Такав гладан и агресиван Спортинг који не да противнику да дише 90 минута. Спортинг са победничким менталитетом који се не плаши победе у дербију. Такав Спортинг је виђен вечерас у мечу који је можда био и дерби сезоне. На одушевљење крцатог стадиона Жозе Алваладе, Спортинг је вечерас очитао лекцију Порту, победио га “само” 2:0 и сменио га на врху првенстевемне лествиуце.

Овај Спортинг може до титуле која се чека од 2002. године! А највеће заслуге за то иду на рачун тренера Жоржа Жезуса који је португалским фудбалом владао у претходне две године са Бенфиком, а онда прешао границу која се не прелази и преузео највећег ривала Спортинг.

Жезус је из корена променио тим са губитничким менталитетом. Спортинг је вечерас бацио под ноге Порто и могао да слави са 4:0 или 5:0. Од првог до последњег минута, Лавови су држали Змајеве под рафалном паљбом. Низале су се шансе пред голом Касиљаса који је у неколико наврата сјајно интервенисао, спасавала га је и пречка, али и домаћи фудбалери који су шутирали поред гола. Порто је поражен у првенству после скоро годину дана, али заиста нема за чим да жали је јер је био потпуно инферироан ривал вечерас у дербију.

Ако је Жезус јунак Спортингове обећавајуће сезоне, онда је јунак вечерашње победе без икаквих дилема Ислам Слимани, Алжирски нападач који је летос био на ивици одласка из клуба је вечерас постигао оба гола против великог ривала. Први у 27. минуту ударцем главом, а други у финишу меча када је рутински матирао Касиљаса у стопостотној шанси.

Оно што радује навијаче Лавова је понашање њихових љубимаца. На 1:0, Спортинг се није бранио и није се плашио. Штавише, константно је нападао. И заслужено је преузео чело табеле одакле ће бити ђаволски тешко за Бенфику и Порто да га скину…