POR: Lav se probudio i mnogo je opasan!

U derbiju sezone, Sporting zgazio Porto! Žorž Žezus je očligledno doneo pobednički mentalitet u klub.

Fudbal 03.01.2016 | 09:20

Takav Sporting odavno nije viđen. Takav gladan i agresivan Sporting koji ne da protivniku da diše 90 minuta. Sporting sa pobedničkim mentalitetom koji se ne plaši pobede u derbiju. Takav Sporting je viđen večeras u meču koji je možda bio i derbi sezone. Na oduševljenje krcatog stadiona Žoze Alvalade, Sporting je večeras očitao lekciju Portu, pobedio ga “samo” 2:0 i smenio ga na vrhu prvenstevemne lestviuce.

Ovaj Sporting može do titule koja se čeka od 2002. godine! A najveće zasluge za to idu na račun trenera Žorža Žezusa koji je portugalskim fudbalom vladao u prethodne dve godine sa Benfikom, a onda prešao granicu koja se ne prelazi i preuzeo najvećeg rivala Sporting.

Žezus je iz korena promenio tim sa gubitničkim mentalitetom. Sporting je večeras bacio pod noge Porto i mogao da slavi sa 4:0 ili 5:0. Od prvog do poslednjeg minuta, Lavovi su držali Zmajeve pod rafalnom paljbom. Nizale su se šanse pred golom Kasiljasa koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao, spasavala ga je i prečka, ali i domaći fudbaleri koji su šutirali pored gola. Porto je poražen u prvenstvu posle skoro godinu dana, ali zaista nema za čim da žali je jer je bio potpuno inferiroan rival večeras u derbiju.

Ako je Žezus junak Sportingove obećavajuće sezone, onda je junak večerašnje pobede bez ikakvih dilema Islam Slimani, Alžirski napadač koji je letos bio na ivici odlaska iz kluba je večeras postigao oba gola protiv velikog rivala. Prvi u 27. minutu udarcem glavom, a drugi u finišu meča kada je rutinski matirao Kasiljasa u stopostotnoj šansi.

Ono što raduje navijače Lavova je ponašanje njihovih ljubimaca. Na 1:0, Sporting se nije branio i nije se plašio. Štaviše, konstantno je napadao. I zasluženo je preuzeo čelo tabele odakle će biti đavolski teško za Benfiku i Porto da ga skinu…