ПЛ: Ливерпул стигао Јунајтед на табели!

Фудбалери Ливерпула победили су Сандерленд у гостима са 1:0, у последњој утакмици 19. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 31.12.2015 | 09:00

Ливерпул се мучио на ’Стадиону светлости’, али је успео да стигне до другог узастопног тријумфа после три меча без победе.

После нове победе изабраници Јиргема Клопа попели су се на седмо место са 30 бодова колико има и шестопласирани Манчестер Јунајтед, док је Сандерленд остао претпоследњи са само 12 бодова.

Утакмица је почела иницијативом ’Црвених’, али је прву велику прилику имао Џермејн Дефо у 16. минуту, када је његов покушај са ивице казненог простора зауставио Симон Мињоле. Десетак минута касније био је ред на госте да запрете – најбољи појединац првог полувремена Роберто Фирмино је гађао, овога пута сигуран на другој страни био је Вито Маноне.

Бразилски нападач константо је покушавао да угрози гол домаћих, погодио је и стативу са дистанце, да би на другој страни Фабио Борини био непрецизан.

Резултатом 0:0 отишло се на одмор, а гости су до гола вредног три бода стигли у 30. секунди наставка преко Кристијана Бентекеа који је другу утакмицу заредом био херој.

До Белгијанца је стигла лопта уз мало среће после слабог пријема Лалане, а он из прве погодио супротни угао.

Играчи у црним дресовима до краја сусрета промашили су неколико изгледних шанси, Сандерленд није успео да их казни и Ливерпул се тако укључио у борбу за места које воде у Европу.