PL: Liverpul stigao Junajted na tabeli!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sanderlend u gostima sa 1:0, u poslednjoj utakmici 19. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 31.12.2015 | 09:00

Liverpul se mučio na ’Stadionu svetlosti’, ali je uspeo da stigne do drugog uzastopnog trijumfa posle tri meča bez pobede.

Posle nove pobede izabranici Jirgema Klopa popeli su se na sedmo mesto sa 30 bodova koliko ima i šestoplasirani Mančester Junajted, dok je Sanderlend ostao pretposlednji sa samo 12 bodova.

Utakmica je počela inicijativom ’Crvenih’, ali je prvu veliku priliku imao Džermejn Defo u 16. minutu, kada je njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora zaustavio Simon Minjole. Desetak minuta kasnije bio je red na goste da zaprete – najbolji pojedinac prvog poluvremena Roberto Firmino je gađao, ovoga puta siguran na drugoj strani bio je Vito Manone.

Brazilski napadač konstanto je pokušavao da ugrozi gol domaćih, pogodio je i stativu sa distance, da bi na drugoj strani Fabio Borini bio neprecizan.

Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor, a gosti su do gola vrednog tri boda stigli u 30. sekundi nastavka preko Kristijana Bentekea koji je drugu utakmicu zaredom bio heroj.

Do Belgijanca je stigla lopta uz malo sreće posle slabog prijema Lalane, a on iz prve pogodio suprotni ugao.

Igrači u crnim dresovima do kraja susreta promašili su nekoliko izglednih šansi, Sanderlend nije uspeo da ih kazni i Liverpul se tako uključio u borbu za mesta koje vode u Evropu.