ШПА: Судија уништио меч, Барса то искористила за рекорд!

Меси одиграо 500. утакмицу и дао 425. гол. Два поготка Суареза, две асистенције Нејмара. Барса у 2015. дала 180 голова!!!

Фудбал 31.12.2015 | 08:40

Барселона - Бетис 4:0 (2:0) у 500. утакмици Леа Месија у плаво-црвеном дресу!

Барса, првак Шпаније и Европе, је једна машина за постизање голова, која је календарску 2015. завршила са 180 постигнутих погодака.

180!!!

На полувремену је, уз један Месијев гол и један на ауторитет изнуђен пенал, којег никако није било, резултат гласио 2:0, а на крају, уз још два шута Луиса Суареза у мету:

Барселона – Бетис 4:0.

"Блауграна" у 2016. улази као прва на табели, поравната са Атлетиком, а са два бода више од Реала, али и утакмицом мање у односу на мадридске ривале, коју ће одрадити тек у фебруару (Спортинг Хихон).

Какав је Месијев ауторитет у Шпанији, и шире, најбоље је показао детаљ из 30. минута утакмице на препуном "Камп Ноу" стадиону. Голман Бетиса Антонио Адан истрчао је са гол-црте и боксовао обема рукама лоб пас ка Месију, не видевши да је Адан у пуном налету, омалени Аргентинац бочно је ударио у кук противничког голмана, жестоко пао и остао да лежи непомично и...

...док је лекарска екипа првака Европе утрчавала на терен да укаже помоћ најбољем играчу клуба и не само клуба, а публика чекала да прими позитивне сигнале, на запрепашћење зелено-белих поводљиви судија Гаридо показао је на белу тачку!

Одатле, када се Меси придигао и мало дошао себи, Нејмар је погодио пречку, а неспретни и баксузни Хајко Вестерман вратио лопту у сопствену мрежу!

Јесте да су на њу кидисали и Луис Суарез и Иван Ракитић, и да би вероватно успели да исправе саиграча да Немца није било на том месту, али Вестерман је свакако морао присебније да реагује.

Само три минута касније – још један Барсин "класик".

Нејмар и Меси у 33. минуту показали су да су сами сасвим довољни да изиграју комплетну одбрану Бетиса. Разменили су по два паса, после чега је Месију остало само да смести лопту у празну мрежу и прослави 425. гол (!?) на 500. утакмици за клуб у који је дошао са 13 година, као дечак са недостатком хормона раста. У међувремену, забележио је и 176 асистенција и освојио 23 трофеја.

А, има само 28 година...

И после другог гола, екипа Луиса Енрикеа наставила је да напада ка Адану и са 67 одсто лопте у ногама ређа шансе као на траци, а наредна искоришћена је почетком другог полувремена, када је Серђо Бускетс асистирао Луису Суарезу за нови погодак фантастичног Уругвајца. Прошло је било само неколико десетина секунди од када је игра настављена...

Пред крај, на случајну асистенцију Нејмара, Суарез је постигао други гол и поставио коначних - 4:0! Био је то 180. погодак Барселоне у календарској 2015. години.

Овај скор могао је бити знатно убедљивији, јер је само вечерас Барселона три пута погодила оквир гола, од чега Меси једном из слободног ударца.

Први део сезоне, невероватни трио из Каталоније, завршава са импозантним бројкама: Луис Суарез 9 асистнеција, 26 голова, 25 утакмица (4/15/15 у Примери), Нејмар 13 асистенција, 16 голова, 20 утакмица (8/14/14 у Примери), Меси (који је био повређен) 7 асистенција, 13 голова, 18 утакмица (5/6/11 у Примери).

У осталим мечевима дана Хетафе и Депортиво одиграли су нерешено без голова, док је Атлетик Билбао минималним резултатом славио у Вигу. Једини стрелац за Баске против Селте био је Гарсија у 71. минуту. Он је крунисао брзу контру и асистенцију Адуриса за осмо славље Билбаа ове сезоне.