ŠPA: Sudija uništio meč, Barsa to iskoristila za rekord!

Mesi odigrao 500. utakmicu i dao 425. gol. Dva pogotka Suareza, dve asistencije Nejmara. Barsa u 2015. dala 180 golova!!!

Fudbal 31.12.2015 | 08:40

Barselona - Betis 4:0 (2:0) u 500. utakmici Lea Mesija u plavo-crvenom dresu!

Barsa, prvak Španije i Evrope, je jedna mašina za postizanje golova, koja je kalendarsku 2015. završila sa 180 postignutih pogodaka.

180!!!

Na poluvremenu je, uz jedan Mesijev gol i jedan na autoritet iznuđen penal, kojeg nikako nije bilo, rezultat glasio 2:0, a na kraju, uz još dva šuta Luisa Suareza u metu:

Barselona – Betis 4:0.

"Blaugrana" u 2016. ulazi kao prva na tabeli, poravnata sa Atletikom, a sa dva boda više od Reala, ali i utakmicom manje u odnosu na madridske rivale, koju će odraditi tek u februaru (Sporting Hihon).

Kakav je Mesijev autoritet u Španiji, i šire, najbolje je pokazao detalj iz 30. minuta utakmice na prepunom "Kamp Nou" stadionu. Golman Betisa Antonio Adan istrčao je sa gol-crte i boksovao obema rukama lob pas ka Mesiju, ne videvši da je Adan u punom naletu, omaleni Argentinac bočno je udario u kuk protivničkog golmana, žestoko pao i ostao da leži nepomično i...

...dok je lekarska ekipa prvaka Evrope utrčavala na teren da ukaže pomoć najboljem igraču kluba i ne samo kluba, a publika čekala da primi pozitivne signale, na zaprepašćenje zeleno-belih povodljivi sudija Garido pokazao je na belu tačku!

Odatle, kada se Mesi pridigao i malo došao sebi, Nejmar je pogodio prečku, a nespretni i baksuzni Hajko Vesterman vratio loptu u sopstvenu mrežu!

Jeste da su na nju kidisali i Luis Suarez i Ivan Rakitić, i da bi verovatno uspeli da isprave saigrača da Nemca nije bilo na tom mestu, ali Vesterman je svakako morao prisebnije da reaguje.

Samo tri minuta kasnije – još jedan Barsin "klasik".

Nejmar i Mesi u 33. minutu pokazali su da su sami sasvim dovoljni da izigraju kompletnu odbranu Betisa. Razmenili su po dva pasa, posle čega je Mesiju ostalo samo da smesti loptu u praznu mrežu i proslavi 425. gol (!?) na 500. utakmici za klub u koji je došao sa 13 godina, kao dečak sa nedostatkom hormona rasta. U međuvremenu, zabeležio je i 176 asistencija i osvojio 23 trofeja.

A, ima samo 28 godina...

I posle drugog gola, ekipa Luisa Enrikea nastavila je da napada ka Adanu i sa 67 odsto lopte u nogama ređa šanse kao na traci, a naredna iskorišćena je početkom drugog poluvremena, kada je Serđo Buskets asistirao Luisu Suarezu za novi pogodak fantastičnog Urugvajca. Prošlo je bilo samo nekoliko desetina sekundi od kada je igra nastavljena...

Pred kraj, na slučajnu asistenciju Nejmara, Suarez je postigao drugi gol i postavio konačnih - 4:0! Bio je to 180. pogodak Barselone u kalendarskoj 2015. godini.

Ovaj skor mogao je biti znatno ubedljiviji, jer je samo večeras Barselona tri puta pogodila okvir gola, od čega Mesi jednom iz slobodnog udarca.

Prvi deo sezone, neverovatni trio iz Katalonije, završava sa impozantnim brojkama: Luis Suarez 9 asistnecija, 26 golova, 25 utakmica (4/15/15 u Primeri), Nejmar 13 asistencija, 16 golova, 20 utakmica (8/14/14 u Primeri), Mesi (koji je bio povređen) 7 asistencija, 13 golova, 18 utakmica (5/6/11 u Primeri).

U ostalim mečevima dana Hetafe i Deportivo odigrali su nerešeno bez golova, dok je Atletik Bilbao minimalnim rezultatom slavio u Vigu. Jedini strelac za Baske protiv Selte bio je Garsija u 71. minutu. On je krunisao brzu kontru i asistenciju Adurisa za osmo slavlje Bilbaa ove sezone.