ЕЛ: Обрадовић бољи од Ђорђевића, Реал се провукао, Куча разбила Жалгирис!

Кошаркаши Фенербахчеа победили су Панатинаикос у Истанбулу са 82:75 на старту Е групе у Топ16 фази Евролиге. Кошаркаши Реал Мадрида победили су Бросе Баскет на свом паркету са 82:79, у првом колу Топ16 фазе у Евролиги.

Кошарка 30.12.2015 | 23:15

Био је ово и дуел бившег и садашњег селектора Србије, а Жељко Обрадовић је на крају био успешнији од Александра Ђорђевића.

Фенер је почео фузиорно, повео је са 14-0 на старту и деловело је да се спрема катастрофа Панатинаикосу.

Ипак, Атињани су се већ до полувремена вратили (46:43), а у 29. минуту су успели и да поведу са 58:56. Ипак, крајем треће и почетком последње деонице уследила је серија 8-0 домаћина, а Антић (две тројке), Диксон и Весели су у последњој деоници донели победу домаћој екипи.

Богдан Богдановић био је одличан са 12 поена (4-5), 3 скока и 4 асистеније. Екпе Јудо убацио је 16 поена уз 7 скокова, Датоме је додао 15, а Весели и Антић по 12. Никола Калинић играо је само пет минута без учинка. У саставу Панатинаикоса Радуљица је за 20 минута имао 14 поена (5-7) и 6 скокова, 14 поена убацио је и Гист, а Павловић 10. Кузмић је за 20 минута имао 3 поена (-02) и 3 скока.

Кошаркаши Локомотиве победили су Цедевиту у Загребу резултатом 89:75. Руски тим је према очекивањима славио на старту друге фазе уз маестрално издање Малколма Дилејнија. Плејмејкер Локомотиве меч у Загребу завршио је са 31 поеном (11-15), 2 скока, 8 асистенција и индкесом 41.

Цедевита је одлично отворила дуел и9 после десет минута је водила са 21:16. Ипак, гости су заиграли сјајно у другој четвртини, убацили су чак 34 поена (34-20) и пропуно су преокренули резултат.

У наставку није било дилеме. Локомотива је уз велики квалитет на паркету и клупи лако исконтролисала вођство и стигла је рутински до прве победе. У Дилејнија одличан је био Синглтон са 16 поена и 4 скока. Код домаћина, Вајт је имао 14 поена и 7 скокова, Пулен је додао 11 поена и 6 асистенција, а Жорић и Билан убацили су по 12 поена.

ЕЛ, Топ16, група Е:

Анадолу Ефес – Црвена звезда 85:84
Цедевита – Локомотива 75:89
Фенербахче – Панатинаикос 82:75

уторак:
Уникаха – Дарушафака 70:62

Кошаркаши Реал Мадрида победили су Бросе Баскет на свом паркету са 82:79, у првом колу Топ16 фазе у Евролиги.

Првак Европе је се мучио у првој фази такмичења, са мучењем је наставио и на старту Топ16 фазе, али је ипак остварио победу.

У неизвесној завршници сигуран извођач слободних бацања био је Ноћиони, а Вонамејкер је на другој страни промашио тројку за продужетак.

Бамберг је, слично као и Звезда у Истанбулу, био одличан у већем делу утакмице, али није издржао до краја. На полувремену је било 40:30 за госте који су пред последњих 10 минута имали три поена предности, али нису успели да направе подвиг.

Серхио Родригес имао је 22 поена и 8 асистенција, 13 поена убацио је Керол, а Рејес 11. Код гостију, Вонамејкер је убацио 17, а Стрелниекс и Зизис по 13 поена.

Убедљиву победу у овој групи остварила је Лаборал Куча која је прегазила Жалгирис у Литванији са 89:68. Шпански тим је доминирао у Литванији уз 16 поена Адамса, 15 Џејмса и 12 Шенгелије. На другој срани Ханлан је постигао 16, а Јанкунас 14 поена.