EL: Obradović bolji od Đorđevića, Real se provukao, Kuča razbila Žalgiris!

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Panatinaikos u Istanbulu sa 82:75 na startu E grupe u Top16 fazi Evrolige. Košarkaši Real Madrida pobedili su Brose Basket na svom parketu sa 82:79, u prvom kolu Top16 faze u Evroligi.

Košarka 30.12.2015 | 23:15

Bio je ovo i duel bivšeg i sadašnjeg selektora Srbije, a Željko Obradović je na kraju bio uspešniji od Aleksandra Đorđevića.

Fener je počeo fuziorno, poveo je sa 14-0 na startu i delovelo je da se sprema katastrofa Panatinaikosu.

Ipak, Atinjani su se već do poluvremena vratili (46:43), a u 29. minutu su uspeli i da povedu sa 58:56. Ipak, krajem treće i početkom poslednje deonice usledila je serija 8-0 domaćina, a Antić (dve trojke), Dikson i Veseli su u poslednjoj deonici doneli pobedu domaćoj ekipi.

Bogdan Bogdanović bio je odličan sa 12 poena (4-5), 3 skoka i 4 asistenije. Ekpe Judo ubacio je 16 poena uz 7 skokova, Datome je dodao 15, a Veseli i Antić po 12. Nikola Kalinić igrao je samo pet minuta bez učinka. U sastavu Panatinaikosa Raduljica je za 20 minuta imao 14 poena (5-7) i 6 skokova, 14 poena ubacio je i Gist, a Pavlović 10. Kuzmić je za 20 minuta imao 3 poena (-02) i 3 skoka.

Košarkaši Lokomotive pobedili su Cedevitu u Zagrebu rezultatom 89:75. Ruski tim je prema očekivanjima slavio na startu druge faze uz maestralno izdanje Malkolma Dilejnija. Plejmejker Lokomotive meč u Zagrebu završio je sa 31 poenom (11-15), 2 skoka, 8 asistencija i indkesom 41.

Cedevita je odlično otvorila duel i9 posle deset minuta je vodila sa 21:16. Ipak, gosti su zaigrali sjajno u drugoj četvrtini, ubacili su čak 34 poena (34-20) i propuno su preokrenuli rezultat.

U nastavku nije bilo dileme. Lokomotiva je uz veliki kvalitet na parketu i klupi lako iskontrolisala vođstvo i stigla je rutinski do prve pobede. U Dilejnija odličan je bio Singlton sa 16 poena i 4 skoka. Kod domaćina, Vajt je imao 14 poena i 7 skokova, Pulen je dodao 11 poena i 6 asistencija, a Žorić i Bilan ubacili su po 12 poena.

EL, Top16, grupa E:

Anadolu Efes – Crvena zvezda 85:84
Cedevita – Lokomotiva 75:89
Fenerbahče – Panatinaikos 82:75

utorak:
Unikaha – Darušafaka 70:62

Košarkaši Real Madrida pobedili su Brose Basket na svom parketu sa 82:79, u prvom kolu Top16 faze u Evroligi.

Prvak Evrope je se mučio u prvoj fazi takmičenja, sa mučenjem je nastavio i na startu Top16 faze, ali je ipak ostvario pobedu.

U neizvesnoj završnici siguran izvođač slobodnih bacanja bio je Noćioni, a Vonamejker je na drugoj strani promašio trojku za produžetak.

Bamberg je, slično kao i Zvezda u Istanbulu, bio odličan u većem delu utakmice, ali nije izdržao do kraja. Na poluvremenu je bilo 40:30 za goste koji su pred poslednjih 10 minuta imali tri poena prednosti, ali nisu uspeli da naprave podvig.

Serhio Rodriges imao je 22 poena i 8 asistencija, 13 poena ubacio je Kerol, a Rejes 11. Kod gostiju, Vonamejker je ubacio 17, a Strelnieks i Zizis po 13 poena.

Ubedljivu pobedu u ovoj grupi ostvarila je Laboral Kuča koja je pregazila Žalgiris u Litvaniji sa 89:68. Španski tim je dominirao u Litvaniji uz 16 poena Adamsa, 15 Džejmsa i 12 Šengelije. Na drugoj srani Hanlan je postigao 16, a Jankunas 14 poena.