ЕЛ: Дилејни се играо са Цедевитом у Загребу!

Кошаркаши Локомотиве победили су Цедевиту у Загребу резултатом 89:75, у дуелу првог кола Топ16 фазе Евролиге у Е групи.

Кошарка 30.12.2015 | 21:45

Руски тим је према очекивањима славио на старту друге фазе уз маестрално издање Малколма Дилејнија.

Плејмејкер Локомотиве меч у Загребу завршио је са 31 поеном (11-15), 2 скока, 8 асистенција и индкесом 41.

Цедевита је одлично отворила дуел и9 после десет минута је водила са 21:16. Ипак, гости су заиграли сјајно у другој четвртини, убацили су чак 34 поена (34-20) и пропуно су преокренули резултат.

У наставку није било дилеме. Локомотива је уз велики квалитет на паркету и клупи лако исконтролисала вођство и стигла је рутински до прве победе. У Дилејнија одличан је био Синглтон са 16 поена и 4 скока. Код домаћина, Вајт је имао 14 поена и 7 скокова, Пулен је додао 11 поена и 6 асистенција, а Жорић и Билан убацили су по 12 поена.