EL: Dilejni se igrao sa Cedevitom u Zagrebu!

Košarkaši Lokomotive pobedili su Cedevitu u Zagrebu rezultatom 89:75, u duelu prvog kola Top16 faze Evrolige u E grupi.

Košarka 30.12.2015 | 21:45

Ruski tim je prema očekivanjima slavio na startu druge faze uz maestralno izdanje Malkolma Dilejnija.

Plejmejker Lokomotive meč u Zagrebu završio je sa 31 poenom (11-15), 2 skoka, 8 asistencija i indkesom 41.

Cedevita je odlično otvorila duel i9 posle deset minuta je vodila sa 21:16. Ipak, gosti su zaigrali sjajno u drugoj četvrtini, ubacili su čak 34 poena (34-20) i propuno su preokrenuli rezultat.

U nastavku nije bilo dileme. Lokomotiva je uz veliki kvalitet na parketu i klupi lako iskontrolisala vođstvo i stigla je rutinski do prve pobede. U Dilejnija odličan je bio Singlton sa 16 poena i 4 skoka. Kod domaćina, Vajt je imao 14 poena i 7 skokova, Pulen je dodao 11 poena i 6 asistencija, a Žorić i Bilan ubacili su po 12 poena.