ШПА: Севиља рутински, Атлетико једва против Раја!

Симеоне "види" будућност, измене за победу! У формацији 4-3-3 са Гризманом, Торесом и Караском - ништа! А онда, три промене за два гола у режији резервиста.

Фудбал 30.12.2015 | 20:31

Атлетико Мадрид у формацији 4-3-3, са Антоаном Гризманом, Јаником Караском и Фернандом Торесом могао је да игра два дана у Ваљекасу и само да прими гол.

Видео је то на време Дијего Симеоне и оставио довољно минута за принудну, "Б" варијанту.

У периоду од 59. до 70. минута, у утакмици против тврдог и мотивисаног противника, "Чоло" је направио три измене, извукао с терена и Оливера и Фернанда Тореса, а потом и Каракса, а шансу дао Томасу Теју Партеју, Анхелу Кореи и Џексону Мартинезу.

Меч је завршен резултатом 0:2 (0:0), головима новог лидера Примере у 88. и 90. минуту.

Ко је пресудио?

Прво је Партеј асистирао Кореи за 0:1, а онда Мартинез спојио са голом Гризмана за коначних 0:2.

Савршене измене у савршеном тренутку, за прво место на табели, бар док не буде одиграна утакмица Барселона - Бетис (20.30).

Црвено-бели са "Калдерона" су у прошлом колу прекинули низ од 17 мечева без пораза и девет узастопних победа у свим такмичењима, прилично несрећно, аутоголом Дијега Година у Малаги, у финишу меча, за 1:0. Само је Годин био опасан по гол Јоела Родригеза, који је два пута фантастичним интервенцијама "вадио лопту" из мреже после удараца уругвајског штопера главом, али пред Кореом и Гризманом није могао ништа.

Пре тога, у првом полувремену, поново јурећи "уклети" 100. гол у дресу Атлетика, Фернандо Торес је промашио две шансе, једну стопостотну, па је Симеоне после сат времена игре морао прилику да пружи неком другом, и није погрешио.

Торес је вечерас 13. пут играо од када је последњи пут затресао мрежу, а то је било још 19. септембра против Еибара, али поново није стигао до великог јубилеја.

0:1, 88. минут - Кореа;

0:2, 90. минут - Гризман;

У Севиљи, Ћиро Имобиле и Евер Банега су на време кажњавали несигурну одбрану Еспањола и још у првом полувремену повели свој тим ка шестој победи у последњих осам утакмица, уз два ремија, па се клуб са "Санчез Пицхуана" полако враћа у врх Примере, где му је свакако и место:

Севиља - Еспањол 2:0 (2:0).

1:0, 16. минут - Имобиле;

2:0, 41. минут - Банега;