ŠPA: Sevilja rutinski, Atletiko jedva protiv Raja!

Simeone "vidi" budućnost, izmene za pobedu! U formaciji 4-3-3 sa Grizmanom, Toresom i Karaskom - ništa! A onda, tri promene za dva gola u režiji rezervista.

Fudbal 30.12.2015 | 20:31

Atletiko Madrid u formaciji 4-3-3, sa Antoanom Grizmanom, Janikom Karaskom i Fernandom Toresom mogao je da igra dva dana u Valjekasu i samo da primi gol.

Video je to na vreme Dijego Simeone i ostavio dovoljno minuta za prinudnu, "B" varijantu.

U periodu od 59. do 70. minuta, u utakmici protiv tvrdog i motivisanog protivnika, "Čolo" je napravio tri izmene, izvukao s terena i Olivera i Fernanda Toresa, a potom i Karaksa, a šansu dao Tomasu Teju Parteju, Anhelu Korei i Džeksonu Martinezu.

Meč je završen rezultatom 0:2 (0:0), golovima novog lidera Primere u 88. i 90. minutu.

Ko je presudio?

Prvo je Partej asistirao Korei za 0:1, a onda Martinez spojio sa golom Grizmana za konačnih 0:2.

Savršene izmene u savršenom trenutku, za prvo mesto na tabeli, bar dok ne bude odigrana utakmica Barselona - Betis (20.30).

Crveno-beli sa "Kalderona" su u prošlom kolu prekinuli niz od 17 mečeva bez poraza i devet uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, prilično nesrećno, autogolom Dijega Godina u Malagi, u finišu meča, za 1:0. Samo je Godin bio opasan po gol Joela Rodrigeza, koji je dva puta fantastičnim intervencijama "vadio loptu" iz mreže posle udaraca urugvajskog štopera glavom, ali pred Koreom i Grizmanom nije mogao ništa.

Pre toga, u prvom poluvremenu, ponovo jureći "ukleti" 100. gol u dresu Atletika, Fernando Tores je promašio dve šanse, jednu stopostotnu, pa je Simeone posle sat vremena igre morao priliku da pruži nekom drugom, i nije pogrešio.

Tores je večeras 13. put igrao od kada je poslednji put zatresao mrežu, a to je bilo još 19. septembra protiv Eibara, ali ponovo nije stigao do velikog jubileja.

0:1, 88. minut - Korea;

0:2, 90. minut - Grizman;

U Sevilji, Ćiro Imobile i Ever Banega su na vreme kažnjavali nesigurnu odbranu Espanjola i još u prvom poluvremenu poveli svoj tim ka šestoj pobedi u poslednjih osam utakmica, uz dva remija, pa se klub sa "Sančez Pichuana" polako vraća u vrh Primere, gde mu je svakako i mesto:

Sevilja - Espanjol 2:0 (2:0).

1:0, 16. minut - Imobile;

2:0, 41. minut - Banega;