Куп: Вече прелијепих голова у Шпанији!

Атлетику и Селти доста по један. Дејан Дражић коначно одиграо свих 90 минута за тим из Вига. Виљареал рутински до осмине финала!

Фудбал 17.12.2015 | 23:15

Без великих проблема фаворити Атлетико Мадрид и Селта забележили су вечерас победе на домаћим теренима и оверили пласман у осмину финала Купа краља. Јорганџије су са комбинованим тимом на "Висенте Калдерону" савладали каталонског нижелигаша Реус са минималних 1:0.

Била је то игра мачке и миша у којој су гости тек на моменте припретили екипи Дијега Симеонеа, а погодак одлуке постигао је Тамнопути Томас Теје Партеј након сјајног ударца са дистанце у 53. минуту. Реално, то је било све од домаћина на овом мечу, а остатак утакмице провели су у стрпљивом чувању лопте да би на крају славили резултатом на који су се "претплатили" ове сезоне.

У редовима Атлетика прилику је вечерас добио и црногорски дефанзивац Стефан Савић, који је одиграо цео меч, а који минут пре победоносног гола Јорганџија имао је несрећу да му судије пониште асистенцију главом до стрелца поготка јер су били убеђени да је некадашњи штопер Партизана играо руком, иако је снимак показао да је све било чисто.

Селта је такође тријумфално вечерас прошла у осмину финала купа, а у реваншу је са минималних 1:0 савладана Алмерија. Погодак одлуке и то прелеп из слободног ударца постигао је Данац Данијел Вас у 41. минуту, што је било довољно за нови тријум такође комбинованог тима из Галиције.

Прилику да упише трећи овосезонски наступ у дресу Селте добио је и млади српски интернационалац Дејан Дражић, који је коначно одиграо свих 90 минута за домаћина. Некадашњи нападач ОФК Београда до сада је два пута улазио с клупе, сакупио свега 19 минута ове јесени, али је вечерас показао да може да буде од користи тренеру Беризу. Добро се кретао, имао и један солидан покушај у првом полувремену са дистанце, али се није уписао у стрелце.

Виљареал није има проблема да надокнади заостатак од 2:3 из првог меча, пошто је на Мадригалу у реваншу савладао Хуеску са 2:0 и елиминисао је из даљег такмичења.

Тригуерос је у 28. минуту довео Жуту подморницу у вођство, а у наставку је Роберто Солдадо најпре следио срца домаћим навијачима када је промашио једанаестерац у 64. минуту. Ипак, некадашњи нападач Валенсије и Тотенхема се у 78. минуту искупио поготком за коначних 2:0, којима је Виљареал обезбедио пролаз у осмину финала.

У редовима домаћина цео меч одиграо је српски интернационалац Антонио Рукавина.

Гранада је на свом терену савладала Легањес са 1:0, а како је у првом мечу изгубила као гост са 2:1, пласирала се у наредну фазу захваљујући голу у гостима.