Kup: Veče prelijepih golova u Španiji!

Atletiku i Selti dosta po jedan. Dejan Dražić konačno odigrao svih 90 minuta za tim iz Viga. Viljareal rutinski do osmine finala!

Fudbal 17.12.2015 | 23:15

Bez velikih problema favoriti Atletiko Madrid i Selta zabeležili su večeras pobede na domaćim terenima i overili plasman u osminu finala Kupa kralja. Jorgandžije su sa kombinovanim timom na "Visente Kalderonu" savladali katalonskog niželigaša Reus sa minimalnih 1:0.

Bila je to igra mačke i miša u kojoj su gosti tek na momente pripretili ekipi Dijega Simeonea, a pogodak odluke postigao je Tamnoputi Tomas Teje Partej nakon sjajnog udarca sa distance u 53. minutu. Realno, to je bilo sve od domaćina na ovom meču, a ostatak utakmice proveli su u strpljivom čuvanju lopte da bi na kraju slavili rezultatom na koji su se "pretplatili" ove sezone.

U redovima Atletika priliku je večeras dobio i crnogorski defanzivac Stefan Savić, koji je odigrao ceo meč, a koji minut pre pobedonosnog gola Jorgandžija imao je nesreću da mu sudije ponište asistenciju glavom do strelca pogotka jer su bili ubeđeni da je nekadašnji štoper Partizana igrao rukom, iako je snimak pokazao da je sve bilo čisto.

Selta je takođe trijumfalno večeras prošla u osminu finala kupa, a u revanšu je sa minimalnih 1:0 savladana Almerija. Pogodak odluke i to prelep iz slobodnog udarca postigao je Danac Danijel Vas u 41. minutu, što je bilo dovoljno za novi trijum takođe kombinovanog tima iz Galicije.

Priliku da upiše treći ovosezonski nastup u dresu Selte dobio je i mladi srpski internacionalac Dejan Dražić, koji je konačno odigrao svih 90 minuta za domaćina. Nekadašnji napadač OFK Beograda do sada je dva puta ulazio s klupe, sakupio svega 19 minuta ove jeseni, ali je večeras pokazao da može da bude od koristi treneru Berizu. Dobro se kretao, imao i jedan solidan pokušaj u prvom poluvremenu sa distance, ali se nije upisao u strelce.

Viljareal nije ima problema da nadoknadi zaostatak od 2:3 iz prvog meča, pošto je na Madrigalu u revanšu savladao Huesku sa 2:0 i eliminisao je iz daljeg takmičenja.

Trigueros je u 28. minutu doveo Žutu podmornicu u vođstvo, a u nastavku je Roberto Soldado najpre sledio srca domaćim navijačima kada je promašio jedanaesterac u 64. minutu. Ipak, nekadašnji napadač Valensije i Totenhema se u 78. minutu iskupio pogotkom za konačnih 2:0, kojima je Viljareal obezbedio prolaz u osminu finala.

U redovima domaćina ceo meč odigrao je srpski internacionalac Antonio Rukavina.

Granada je na svom terenu savladala Leganjes sa 1:0, a kako je u prvom meču izgubila kao gost sa 2:1, plasirala se u narednu fazu zahvaljujući golu u gostima.