Куп: Билбао 6:0, Еибар преокренуо 0:3, првенац Невила!

Атлетик Билбао, Валенсија, Еибар, Рајо Ваљекано, Мирандес и Лас Палмас пласирали су се у осмину финала Купа краља.

Фудбал 17.12.2015 | 09:00

Победу вечери остварио је Еибар који је са 4:0 надокнадио пораз од три гола разлике од Понферадине из првог меча.

Баски су се мучили до завршнице првог полувремена, упркос искључењу играча гостију већ у 29. минуту, да би Бастон коначно постигао гол. Гости су имали сигурно вођство до последњих пола сата, а онда је Еибар у року од 20 минута постигао три гола и прошао даље.

Атлетик Билбао је понизио трећелигаша Линенсе са шест голова на Сан Мамесу и укупном победом 8:0.

У дербију мадридског предграђа Хетафе је успео да надокнади два гола заостатка из првог меча са Рајо Ваљеканом (2:0), али му победа од 3:1 није била довољна, јер су гости прошли даље захваљујући голу у гостима.

Гери Невил остварио је прву победу на клупи Валенсије, "слепи мишеви" су са два гола у првом полувремену срушили трећелигаша Баракалдо за укупних 5:1.

Лас Палмас је елиминисао Реал Сосиједад, након 2:1 на Канарима било је 1:1 у Сан Себастијану, а кључно је било вођство гостију голом Вилијана Хосеа у првом полуврмену.

Изненађење дана приредио је друголигаш Мирандес који је одолео у Малаги, славио минималним резултатом те дуплом победом избацио ривала из Примере.