Kup: Bilbao 6:0, Eibar preokrenuo 0:3, prvenac Nevila!

Atletik Bilbao, Valensija, Eibar, Rajo Valjekano, Mirandes i Las Palmas plasirali su se u osminu finala Kupa kralja.

Fudbal 17.12.2015 | 09:00

Pobedu večeri ostvario je Eibar koji je sa 4:0 nadoknadio poraz od tri gola razlike od Ponferadine iz prvog meča.

Baski su se mučili do završnice prvog poluvremena, uprkos isključenju igrača gostiju već u 29. minutu, da bi Baston konačno postigao gol. Gosti su imali sigurno vođstvo do poslednjih pola sata, a onda je Eibar u roku od 20 minuta postigao tri gola i prošao dalje.

Atletik Bilbao je ponizio trećeligaša Linense sa šest golova na San Mamesu i ukupnom pobedom 8:0.

U derbiju madridskog predgrađa Hetafe je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka iz prvog meča sa Rajo Valjekanom (2:0), ali mu pobeda od 3:1 nije bila dovoljna, jer su gosti prošli dalje zahvaljujući golu u gostima.

Geri Nevil ostvario je prvu pobedu na klupi Valensije, "slepi miševi" su sa dva gola u prvom poluvremenu srušili trećeligaša Barakaldo za ukupnih 5:1.

Las Palmas je eliminisao Real Sosijedad, nakon 2:1 na Kanarima bilo je 1:1 u San Sebastijanu, a ključno je bilo vođstvo gostiju golom Vilijana Hosea u prvom poluvrmenu.

Iznenađenje dana priredio je drugoligaš Mirandes koji je odoleo u Malagi, slavio minimalnim rezultatom te duplom pobedom izbacio rivala iz Primere.