Куп: Монако разбијен, провукли се Лион и ПСЖ!

Француски великани ПСЖ, Лион и Марсеј једва су се пласирали у четвртфинале Лига купа Француске.

Фудбал 17.12.2015 | 08:40

Доминантни Парижани су тек голом у завршници меча сломили отпор Сент Етјена за 1:0 на Парку принчева.

Лион је пет минута пре краја стигао до победе над Туром 2:1, док је Марсеј са 3:2 славио код друголигаша Бурж Перона. Потпуни дебакл доживео је Монако који је поражен 3:0 у Бордоу.

Јунак победе ПСЖ-а био је Единсон Кавани који је у 86. минуту успео коначно да савлада голмана гостију Мулина.

Лион је повео против Тура у 38. минуту голом Бувеа из пенала, али су гости изједначили 20 минута пре краја преко Тандије. Ипак, у 85. минуту Буве постиже још један гол и одводи "лавове" у следећу рунду.

Монако је средином другог полувремена сломио домаћина погоцима Окампоса и Кабеле, након што је Бурж Перон изједначио из пенала у 27. минуту вођство које је у 13. донео Сар.

Частан опроштај домаћина је у надокнади времена потврдио Бусаха, својим другим голом са беле тачке.

Бордо је против Монака повео у 16. минуту голом Унаса, а меч преломио пола сата пре краја преко Ролана. Коначан резултат је у финишу поставио Сиве.

Утакмице четвртфинала на програму су 12. и 13. јануара.