Kup: Monako razbijen, provukli se Lion i PSŽ!

Francuski velikani PSŽ, Lion i Marsej jedva su se plasirali u četvrtfinale Liga kupa Francuske.

Fudbal 17.12.2015 | 08:40

Dominantni Parižani su tek golom u završnici meča slomili otpor Sent Etjena za 1:0 na Parku prinčeva.

Lion je pet minuta pre kraja stigao do pobede nad Turom 2:1, dok je Marsej sa 3:2 slavio kod drugoligaša Burž Perona. Potpuni debakl doživeo je Monako koji je poražen 3:0 u Bordou.

Junak pobede PSŽ-a bio je Edinson Kavani koji je u 86. minutu uspeo konačno da savlada golmana gostiju Mulina.

Lion je poveo protiv Tura u 38. minutu golom Buvea iz penala, ali su gosti izjednačili 20 minuta pre kraja preko Tandije. Ipak, u 85. minutu Buve postiže još jedan gol i odvodi "lavove" u sledeću rundu.

Monako je sredinom drugog poluvremena slomio domaćina pogocima Okamposa i Kabele, nakon što je Burž Peron izjednačio iz penala u 27. minutu vođstvo koje je u 13. doneo Sar.

Častan oproštaj domaćina je u nadoknadi vremena potvrdio Busaha, svojim drugim golom sa bele tačke.

Bordo je protiv Monaka poveo u 16. minutu golom Unasa, a meč prelomio pola sata pre kraja preko Rolana. Konačan rezultat je u finišu postavio Sive.

Utakmice četvrtfinala na programu su 12. i 13. januara.