Куп: Заза ријешио торински двобој, Наполи иде на Интер!

Фудбалери Јувентуса лако су се пласирали у четвртфинале Купа Италије. Фудбалери Наполија нису дозволили попут Роме и Фиорентине да их изненади ривал у Купу Италије.

Фудбал 17.12.2015 | 08:00

"Стара дама" је славила 4:0 у градском дербију против Торина у среду увече.

Јунак тријумфа Јувентуса био је Симоне Заза који је погоцима у 28. и 51. минуту решио дуел, а посао домаћину олакшало је и искључење бившег играча црно-белих Молинара већ у 49. минуту.

У последњих 20-ак минута немоћне "бикове" су дотукли Пауло Дибала и Пол Погба, који је погодио из слободног ударца.

Гости ће вероватно да протестују због суђења, јер је Заза још пре првог гола заслужио искључење због неколико оштрих стартова.

Судија му је два пута прогледао криз прсте за очигледан жути картон, који би му био други, па га је Масимилијано Алегри повукао са терена одмах после другог гола.

Јувентус ће у четвртфиналу Купа играти са бољим из окршаја између Лација и Удинезеа, који се састају у четвртак.

Наполитанци су убедљиво савладали најгори тим Серије А Верону 3:0 и пласирали се у четвртфинале.

Домаћин је меч решио у раној етапи меча, погоцима Ел Кадурија у четвртом и Мертенса у 12. минуту, да би тријумф потврдио Каљехон 15 минута пре краја.

Домаћин је у потпуности доминирао на Сан Паолу, имао више од 70% времена посед лопте, те константно претио голу ривала.

С друге стране, Верона је само једном успела да "запосли" Пепеа Рејну. Српски фудбалер Бошко Јанковић одиграо је цео меч за Верону.

Наполи ће у четвртфиналу Купа играти са Интером.