Kup: Zaza riješio torinski dvoboj, Napoli ide na Inter!

Fudbaleri Juventusa lako su se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije. Fudbaleri Napolija nisu dozvolili poput Rome i Fiorentine da ih iznenadi rival u Kupu Italije.

Fudbal 17.12.2015 | 08:00

"Stara dama" je slavila 4:0 u gradskom derbiju protiv Torina u sredu uveče.

Junak trijumfa Juventusa bio je Simone Zaza koji je pogocima u 28. i 51. minutu rešio duel, a posao domaćinu olakšalo je i isključenje bivšeg igrača crno-belih Molinara već u 49. minutu.

U poslednjih 20-ak minuta nemoćne "bikove" su dotukli Paulo Dibala i Pol Pogba, koji je pogodio iz slobodnog udarca.

Gosti će verovatno da protestuju zbog suđenja, jer je Zaza još pre prvog gola zaslužio isključenje zbog nekoliko oštrih startova.

Sudija mu je dva puta progledao kriz prste za očigledan žuti karton, koji bi mu bio drugi, pa ga je Masimilijano Alegri povukao sa terena odmah posle drugog gola.

Juventus će u četvrtfinalu Kupa igrati sa boljim iz okršaja između Lacija i Udinezea, koji se sastaju u četvrtak.

Napolitanci su ubedljivo savladali najgori tim Serije A Veronu 3:0 i plasirali se u četvrtfinale.

Domaćin je meč rešio u ranoj etapi meča, pogocima El Kadurija u četvrtom i Mertensa u 12. minutu, da bi trijumf potvrdio Kaljehon 15 minuta pre kraja.

Domaćin je u potpunosti dominirao na San Paolu, imao više od 70% vremena posed lopte, te konstantno pretio golu rivala.

S druge strane, Verona je samo jednom uspela da "zaposli" Pepea Rejnu. Srpski fudbaler Boško Janković odigrao je ceo meč za Veronu.

Napoli će u četvrtfinalu Kupa igrati sa Interom.