СЛС: Партизан једва изашао на крај са Чачанима!

Фудбалери Партизана савладали су Борац 2:1 (1:1) после преокрета у дербију 22. кола Суперлиге Србије. Победа Металца и реми у малом београдском дербију закључили су јесењи део сезоне у Суперлиги Србије.

Фудбал 16.12.2015 | 19:20

Црно-бели су победом над другопласираним тимом лиге смањили заостатак на само један бод, па самим тим и притисак пред вероватно бурну зимску паузу.

Борац је повео у празној Хумкој голом Милана Јевтовића у 17. минуту после корнтре, да би сјајни Андрија Живковић изједначио крајем полувремена. У наставку је неубедљиви домаћин пропустио неколико шанси, да би пет минута пре краја Валери Божинов донео три бода.

Партизан је овим тријумфом окончао серију од три пораза која су у потпуности упропастила јесен у Хумској, а навијачима остаје да чекају вести о могућим одласцима (Живковић, Нинковић, Умару, Божинов) и смени тренера (Иван Томић кандидат).

Највећи ривал Звезда је далеко, "бежи" чак 26 бодова, па чак ни половљење бодова пред шампионски плеј-оф неће много помоћи Партизану у борби за одбрану титуле. Циљ ће свакако бити друго место и трофеј Купа, одакле су елиминисани црвено-бели.

С друге стране, Борац је са два узастопна пораза покварио фантастичну јесен, најбољу у историји клуба, коју ће Чачани окончати на неочекиваној деоби друге позиције. Остаће упамћена победа над доминантном Звездом од чак 5:1 у Купу.

У претходно одиграним мечевима 22. кола, Звезда је заокружила савршену јесен у Ивањици, док су без победа остали Војводина и Раднички.

Сезона се наставља 20. фебруара, када Партизан гостује ОФК Београду, а Борац чека Јагодину.

Победа Металца и реми у малом београдском дербију закључили су јесењи део сезоне у Суперлиги Србије.

Металац је голом Николе Димитријевића савладао Спартак, те другом победом у последња три кола побегао из доњег дела табеле.

С друге стране, Чукарички и Вождовац су играли без голова на Бановом брду, па је домаћин пропустио да искористи пораз Борца у Хумској.

Брђани и Чачани деле другу позицију Суперлиги са по 37 бодова, имају један више од Партизана, а два од Војводине.

Вождовац је на бод од плеј-оф позиције, иза Јавора, док је Спартак претпоследњи са 17 бодова.

Суперлига Србије наставља се 20. фебруара. Осам кола остало је у регуларном делу сезоне, након чега следи још седам у одвојениј борби за Европу и опстанак.