SLS: Partizan jedva izašao na kraj sa Čačanima!

Fudbaleri Partizana savladali su Borac 2:1 (1:1) posle preokreta u derbiju 22. kola Superlige Srbije. Pobeda Metalca i remi u malom beogradskom derbiju zaključili su jesenji deo sezone u Superligi Srbije.

Fudbal 16.12.2015 | 19:20

Crno-beli su pobedom nad drugoplasiranim timom lige smanjili zaostatak na samo jedan bod, pa samim tim i pritisak pred verovatno burnu zimsku pauzu.

Borac je poveo u praznoj Humkoj golom Milana Jevtovića u 17. minutu posle korntre, da bi sjajni Andrija Živković izjednačio krajem poluvremena. U nastavku je neubedljivi domaćin propustio nekoliko šansi, da bi pet minuta pre kraja Valeri Božinov doneo tri boda.

Partizan je ovim trijumfom okončao seriju od tri poraza koja su u potpunosti upropastila jesen u Humskoj, a navijačima ostaje da čekaju vesti o mogućim odlascima (Živković, Ninković, Umaru, Božinov) i smeni trenera (Ivan Tomić kandidat).

Najveći rival Zvezda je daleko, "beži" čak 26 bodova, pa čak ni polovljenje bodova pred šampionski plej-of neće mnogo pomoći Partizanu u borbi za odbranu titule. Cilj će svakako biti drugo mesto i trofej Kupa, odakle su eliminisani crveno-beli.

S druge strane, Borac je sa dva uzastopna poraza pokvario fantastičnu jesen, najbolju u istoriji kluba, koju će Čačani okončati na neočekivanoj deobi druge pozicije. Ostaće upamćena pobeda nad dominantnom Zvezdom od čak 5:1 u Kupu.

U prethodno odigranim mečevima 22. kola, Zvezda je zaokružila savršenu jesen u Ivanjici, dok su bez pobeda ostali Vojvodina i Radnički.

Sezona se nastavlja 20. februara, kada Partizan gostuje OFK Beogradu, a Borac čeka Jagodinu.

Pobeda Metalca i remi u malom beogradskom derbiju zaključili su jesenji deo sezone u Superligi Srbije.

Metalac je golom Nikole Dimitrijevića savladao Spartak, te drugom pobedom u poslednja tri kola pobegao iz donjeg dela tabele.

S druge strane, Čukarički i Voždovac su igrali bez golova na Banovom brdu, pa je domaćin propustio da iskoristi poraz Borca u Humskoj.

Brđani i Čačani dele drugu poziciju Superligi sa po 37 bodova, imaju jedan više od Partizana, a dva od Vojvodine.

Voždovac je na bod od plej-of pozicije, iza Javora, dok je Spartak pretposlednji sa 17 bodova.

Superliga Srbije nastavlja se 20. februara. Osam kola ostalo je u regularnom delu sezone, nakon čega sledi još sedam u odvojenij borbi za Evropu i opstanak.