ПЛ: Варди и Марез наставили агонију Челсија! Лестер гази!

Фудбалери Лестера победили су Челси са 2:1 у последњој утакмици 16. кола Премијер лиге и вратили се на чело табеле.

Фудбал 14.12.2015 | 23:15

Изабраници Клаудија Ранијерија су остварили десети тријумф ове сезоне и сада имају два бода више од најближег пратиоца Арсенала, а три од Манчестер Ситија.

С друге стране, деветим поразом је настављена агонија актуелног шампиона Енглеске који је на тек 16. позиције са само 15 бодова, 20 мање од Лестера.

Јунаци тријумфа ‘Лисица’ били су Џереми Варди и Ријад Марез, док је пораз изабраника Жозеа Муриња ублажио Лоик Реми.

Варди је својим 15. голом у Премијер лиги довео Лестер у вођство у 34. минуту, пошто је сјајно покупио лопту на петерцу после центаршута Мареза и послао је поред Тиба Куртое. Вођство домаћег тима дуплирао је Марез у трећем минуту другог полувремена, пославши лопту у горњи леви угао сјајним и прецизним ударцем са радаљине од десет метара.

Челси је од тада покушавао да се врати у меч, али једино што је успео је да ублажи пораз, преко Ремија у 77. минуту, пошто је одлично главом лопту послао у мрежу после центрашута Педра.