PL: Vardi i Marez nastavili agoniju Čelsija! Lester gazi!

Fudbaleri Lestera pobedili su Čelsi sa 2:1 u poslednjoj utakmici 16. kola Premijer lige i vratili se na čelo tabele.

Fudbal 14.12.2015 | 23:15

Izabranici Klaudija Ranijerija su ostvarili deseti trijumf ove sezone i sada imaju dva boda više od najbližeg pratioca Arsenala, a tri od Mančester Sitija.

S druge strane, devetim porazom je nastavljena agonija aktuelnog šampiona Engleske koji je na tek 16. pozicije sa samo 15 bodova, 20 manje od Lestera.

Junaci trijumfa ‘Lisica’ bili su Džeremi Vardi i Rijad Marez, dok je poraz izabranika Žozea Murinja ublažio Loik Remi.

Vardi je svojim 15. golom u Premijer ligi doveo Lester u vođstvo u 34. minutu, pošto je sjajno pokupio loptu na petercu posle centaršuta Mareza i poslao je pored Tiba Kurtoe. Vođstvo domaćeg tima duplirao je Marez u trećem minutu drugog poluvremena, poslavši loptu u gornji levi ugao sjajnim i preciznim udarcem sa radaljine od deset metara.

Čelsi je od tada pokušavao da se vrati u meč, ali jedino što je uspeo je da ublaži poraz, preko Remija u 77. minutu, pošto je odlično glavom loptu poslao u mrežu posle centrašuta Pedra.