БЛ: Аугсбург у серији, Дортмунд прати Бајерн!

Фудбалери Аугсбурга и Борусије из Дортмунда остварили су победе у последњим мечевима 16. кола Бундеслиге.

Фудбал 14.12.2015 | 15:40

Аугсбург је после тријумфа над Партизаном у четвртак савладао и Шалке у домаћем шампионату резултатом 2:1, па је сада 13. на табели са 16 бодова.

Јеонг-Хо постигао је први гол у 34. минуту, изједначио је Колашинац у 70. минуту, али је Кајуби у другом минуту надокнаде донео велику победу Аугсбургу.

Екипа Борусије је тако задржала какав-такав корак за Бајерном, па сада на другом месту поново има пет бодова мање од шампиона Немачке.

У дуелу са Ајнтрахтом почело је шокантно по домаћина, пошто је Мајер погодио за 0:1 већ у шестом минуту. Велику услугу домаћину направио је Слободан Медојевић који је у 44. минуту искључен, а пре тока Мкитарјан је изједначио у 24. минуту.

У последњем минуту првог дела Обамејанг је промашио пенал, али се искупио у 57. минуту када је погодио за 2:1. До краја меча Хумелс и Рамос су оверили победу Дортмунда.

Српски фудбалер Александар Игњовски одиграо је цео меч за Ајнтрахт, док Мијат Гаћиновић није улазио у игру, а Невен Суботић је преседо меч на клупи Борусије.