ШПА: Виљареал ''потопио'' Реал, Атлетико стигао Барсу!

Фудбалери Виљареала победили су Реал Мадрид резултатом 1:0, у последњем мечу 15. кола шпанске Примере. Фудбалери Атлетико Мадрида изједначили су се са Барселоном на челу табеле Примере, па сада обе екипе имају по 35 бодова. Фудбалери Еибара и Валенсије одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 15. кола шпанске Примере, у мечу у којем је дебитовао нови тренер 'Слепих мишева' Гери Невил. Фудбалери Малаге победили су Рајо Ваљекано на гостовању у првој недељној утакмици 15. кола Примере.

Фудбал 14.12.2015 | 14:40

Мадриђани су доживели трећи пораз у последњих пет мечева у шпанском првенству, док је Виљареал сасвим заслужено стигао до другог везаног тријумфа.

Новим успехом приближио се на само бод од четвртопласиране Селте, док је ’Краљевски клуб’ пропустио шансу да притисне Барселону и Атлетико Мадрид, па је остао на 30 бодова, пет мање од водећег двојца.

Испоставиће се да је све је било решено већ у осмом минуту када је Роберто Солдадо казнио велику грешку хрватског везисте Луке Модрића.

Њему је лопту на неких двадесетак метара избио Бруно, она је дошла до Бакамбуа, а некадашњи играч Реала је шаље кроз ноге Кејлора Наваса. Солдадо је тако изједначио рекорд Примере Самјуела Етоа као фудбалер који је дао највише погодака некадашњем клубу – укупно пет.

Нешто касније Серхио Рамос имао је прилику да изједначи, али је онда кренула серија Виљареала и промашаји Бакамбуа.

Друго полувреме припало је гостима, али се Карим Бензема, Гарет Бејл и Кристијано Роналдо нису снашли у завршници. Џонатан дос Сантос вероватно је направио фаул над Португалцем у казненом простору приликом једне контре, али судија Ундијано Маљенко није реаговао.

Српски интернационалац Антонио Рукавина одиграо је последњих 10 минута за домаћи тим Виљареала и могао је да постигне и гол, да Бакамбу није био себичан.

Фудбалери Атлетико Мадрида изједначили су се са Барселоном на челу табеле Примере, па сада обе екипе имају по 35 бодова.

Атлетико је у недељном мечу 15. кола савладао Атлетик Билбао после преокрета са 2:1, али је и поред тога остао на другој позицији због слабијег међусобног скора.

Каталонци су у раној фази првенства добили ’Јорганџије’ са 2:1 и једино из тог разлога су и даље на врху.

Меч на ’Висенте Калдерону’ није почео добро по домаћи тим јер је у 27. минуту Ајмерик Лапорт донео предност. Он се најбоље снашао на другој стативи после корнера и закуцао лопту под пречку.

Ипак, домаћини су најавили преокрет онда када је то било најпотребније – у последњем минуту првог полувремена. Овога пута ударац из угла био је кобан за тим из Баскије, а први гол у сезони са прве стативе постигао је Саул Нигес.

Коначан резултат средином другог дела поставио је најбољи играч Атлетика Антоан Гризман. Француз није одиграо добру утакмицу, али је на додавање Корее сјајно реаговао и са неких 18 метара послао сјајну полувисоку лопту у леви угао гола.

Фудбалери Еибара и Валенсије одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 15. кола шпанске Примере, у мечу у којем је дебитовао нови тренер 'Слепих мишева' Гери Невил.

Утакмица на стадиону ’Ипуруа’ била је веома неизвесна и узбудљива, а Еибар је пропустио прилику да додје до прве победе после три меча на којима је осовјио само бод.

Домаћа екипа повела је преко Серђија Енриха у последњем минуту првог полувремена, на асистенцију Андера Капе.

Валенсија је у од 64. минута наступала са играчем мање, пошто је црвени картон добио Лукас Орбан који је скривио једанаестерац, али Саул Берхон није успео да савлада Жауме Доменека.

И поред играча мање на терену, Валенсија је успела да стигне до изједначења у 85. минуту. Алваро Негредо је са ивице казненог простора покушао да упосли Андре Гомеша, међутим, Давид Јунка је интервенисао, али је преварио свог голмана, те тако гостима донео вредан бод.

На крају, у судијској надокнади времена црвени картон је добио и фудбалер Еибара Иван Рамис.

Обе екипе после 15 одиграних утакмица имају по 21 бод, с тим што је Валенсија осма, а Еибар 10. због лошије гол разлике.

Фудбалери Малаге победили су Рајо Ваљекано на гостовању у првој недељној утакмици 15. кола Примере.

Малага је до тријумфа дошла после преокрета, пошто је домаћи тим водио од шестог минута голом Хавија Гере.

Изненачење гостима донео је Чарлс у 59. минуту, а сва три бода Дује Чоп три минута пре краја истека регуларног дела меча.

Малага је захваљујући победи у дербију зачеља, трећој ове сезоне, побегла из опасне зоне, а послала је Рајо Ваљекано у њу.

После 15 кола, Малага држи 16. место на табели са 14 бодова, колико имају и Гранада и Рајо, али уз лошију гол разлику.