ŠPA: Viljareal ''potopio'' Real, Atletiko stigao Barsu!

Fudbaleri Viljareala pobedili su Real Madrid rezultatom 1:0, u poslednjem meču 15. kola španske Primere. Fudbaleri Atletiko Madrida izjednačili su se sa Barselonom na čelu tabele Primere, pa sada obe ekipe imaju po 35 bodova. Fudbaleri Eibara i Valensije odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 15. kola španske Primere, u meču u kojem je debitovao novi trener 'Slepih miševa' Geri Nevil. Fudbaleri Malage pobedili su Rajo Valjekano na gostovanju u prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Primere.

Fudbal 14.12.2015 | 14:40

Madriđani su doživeli treći poraz u poslednjih pet mečeva u španskom prvenstvu, dok je Viljareal sasvim zasluženo stigao do drugog vezanog trijumfa.

Novim uspehom približio se na samo bod od četvrtoplasirane Selte, dok je ’Kraljevski klub’ propustio šansu da pritisne Barselonu i Atletiko Madrid, pa je ostao na 30 bodova, pet manje od vodećeg dvojca.

Ispostaviće se da je sve je bilo rešeno već u osmom minutu kada je Roberto Soldado kaznio veliku grešku hrvatskog veziste Luke Modrića.

Njemu je loptu na nekih dvadesetak metara izbio Bruno, ona je došla do Bakambua, a nekadašnji igrač Reala je šalje kroz noge Kejlora Navasa. Soldado je tako izjednačio rekord Primere Samjuela Etoa kao fudbaler koji je dao najviše pogodaka nekadašnjem klubu – ukupno pet.

Nešto kasnije Serhio Ramos imao je priliku da izjednači, ali je onda krenula serija Viljareala i promašaji Bakambua.

Drugo poluvreme pripalo je gostima, ali se Karim Benzema, Garet Bejl i Kristijano Ronaldo nisu snašli u završnici. Džonatan dos Santos verovatno je napravio faul nad Portugalcem u kaznenom prostoru prilikom jedne kontre, ali sudija Undijano Maljenko nije reagovao.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je poslednjih 10 minuta za domaći tim Viljareala i mogao je da postigne i gol, da Bakambu nije bio sebičan.

Fudbaleri Atletiko Madrida izjednačili su se sa Barselonom na čelu tabele Primere, pa sada obe ekipe imaju po 35 bodova.

Atletiko je u nedeljnom meču 15. kola savladao Atletik Bilbao posle preokreta sa 2:1, ali je i pored toga ostao na drugoj poziciji zbog slabijeg međusobnog skora.

Katalonci su u ranoj fazi prvenstva dobili ’Jorgandžije’ sa 2:1 i jedino iz tog razloga su i dalje na vrhu.

Meč na ’Visente Kalderonu’ nije počeo dobro po domaći tim jer je u 27. minutu Ajmerik Laport doneo prednost. On se najbolje snašao na drugoj stativi posle kornera i zakucao loptu pod prečku.

Ipak, domaćini su najavili preokret onda kada je to bilo najpotrebnije – u poslednjem minutu prvog poluvremena. Ovoga puta udarac iz ugla bio je koban za tim iz Baskije, a prvi gol u sezoni sa prve stative postigao je Saul Niges.

Konačan rezultat sredinom drugog dela postavio je najbolji igrač Atletika Antoan Grizman. Francuz nije odigrao dobru utakmicu, ali je na dodavanje Koree sjajno reagovao i sa nekih 18 metara poslao sjajnu poluvisoku loptu u levi ugao gola.

Fudbaleri Eibara i Valensije odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 15. kola španske Primere, u meču u kojem je debitovao novi trener 'Slepih miševa' Geri Nevil.

Utakmica na stadionu ’Ipurua’ bila je veoma neizvesna i uzbudljiva, a Eibar je propustio priliku da dodje do prve pobede posle tri meča na kojima je osovjio samo bod.

Domaća ekipa povela je preko Serđija Enriha u poslednjem minutu prvog poluvremena, na asistenciju Andera Kape.

Valensija je u od 64. minuta nastupala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Lukas Orban koji je skrivio jedanaesterac, ali Saul Berhon nije uspeo da savlada Žaume Domeneka.

I pored igrača manje na terenu, Valensija je uspela da stigne do izjednačenja u 85. minutu. Alvaro Negredo je sa ivice kaznenog prostora pokušao da uposli Andre Gomeša, međutim, David Junka je intervenisao, ali je prevario svog golmana, te tako gostima doneo vredan bod.

Na kraju, u sudijskoj nadoknadi vremena crveni karton je dobio i fudbaler Eibara Ivan Ramis.

Obe ekipe posle 15 odigranih utakmica imaju po 21 bod, s tim što je Valensija osma, a Eibar 10. zbog lošije gol razlike.

Fudbaleri Malage pobedili su Rajo Valjekano na gostovanju u prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Primere.

Malaga je do trijumfa došla posle preokreta, pošto je domaći tim vodio od šestog minuta golom Havija Gere.

Iznenačenje gostima doneo je Čarls u 59. minutu, a sva tri boda Duje Čop tri minuta pre kraja isteka regularnog dela meča.

Malaga je zahvaljujući pobedi u derbiju začelja, trećoj ove sezone, pobegla iz opasne zone, a poslala je Rajo Valjekano u nju.

Posle 15 kola, Malaga drži 16. mesto na tabeli sa 14 bodova, koliko imaju i Granada i Rajo, ali uz lošiju gol razliku.