НБА: Вејд и Дурент показали класу!

Оклахома Сити губила је са 16 поена разлике, али је успела да се врати и да у продужетку савлада Јуту 104:98, уз 31 поена Кевина Дурента.

Кошарка 14.12.2015 | 15:00

Домаћини су победили и у преостале три утакмице НБА лиге одигране у петак – Мајами је на Флориди био бољи од Мемфиса 100:97, серијом 11-0 на крају са Вејдом на челу, Торонто је декласирао Филаделфију 96:76, уз 25 поена Дерозана, док је још раније Финикс у Аризони био бољи од Минесоте.

Тандер је у првом полувремену дао само 38 поена, најмање у сезони, а Дурент је убацио само два, што му је најмање у каријери за цело полувреме. Домаћин је заостајао и са 16 пое на разлике, али је Кеј-Ди покренуо свој тим убацивши до краја 29 поена, укупно 31 (10-17 из игре, 9-10 пенали), уз 5 скокова и 6 асистенција.

“Био сам фрустриран самим собом у првом полувремену и морао сам да се смирим. У свлачионици сам то и рекао себи, и покушао да поентирам у наставку. Толико је једноставно – покушао сам да поентирам и то је отворило ствари за моје саиграче“, рекао је Дурент.

Вестбрук је са два узастопна поготка покренуо тим у продужетку, а меч је завршио са 25 поена (9-25 из игре), 11 скокова и 5 асистенција. Осим њих, у петој узастопној победи Тандера (скор 16-8) истакли су се Дион Вејтерс са 13 поена и 4 асистенције, као и Енес Кантер са 10 поена и 4 скока.

Јута је други пут у три дана изгубила од Оклахоме, а у продужетку су једини кош дали тек на осам секунди до краја – најефикаснији је био Родни Худ са 23 поена (8-17 из игре), Гордон Хејвард уписао је 22 (8-18 из игре), Алек Буркс 21, а Фејворс 14 поена и 10 скокова.

“Овај пораз боли – били смо заиста добри, а онда смо се уморили. Да смо на крају ухватили још који дефанзивни скок, победили бисмо, а у продужетку смо били преуморни“, рекао је тренер Џеза Квин Снидер, чији тим сада има скор 10-12.

Преокрет је виђен и на Флориди, где је Мајами закључио меч са Мемфисом серијом 11-0, а прво вођство у другом полувремену домаћи су створили после коша Вејда уз мало среће на 22 секунде до краја.

“Двејн је мистериозан – може да игра апсолутно ужасно, али да то брзо избрише из сећања и да у последња два минута игра са невероватним самопоуздањем. Понекад кад не знате куда ћете, будући члан Куће славних одлична је опција“, каже тренер Хита Ерик Сполстра.

Вејд је меч завршио са 14 поена (7-16 из игре), 4 скока и 2 асистенције, а најефикаснији је био Крис Бош са 22 поена (7-10 из игре, 6-6 пенали). Џералд Грин дао је 16, Луол Денг 15 поена, а Горан Драгић само 8, уз шут из игре 3-14.

“Знао сам да ће лопта бити у мојим рукама и успео сам да урадим неке ствари“, кратко је казао Вејд, чији тим сада има скор 13-9.

Гризлиси имају исти број победа и три пораза више, а најефикаснији у овом мечу био је Џеф Грин са 26 поена (10-20 из игре). Мет Барнс имао је 13 поена (5-9 из игре), 13 скокова и 4 асистенције, а по 12 поена убацили су Рендолф, Гасол и Чалмерс.

“Имали смо велику шансу да победимо, нисмо погодили отворене шутеве, а требало је само да погодимо један у последња два и по минута“, рекао је тренер Мемфиса Дејв Јергер.

Луис Скола водио је Репторсе до победе над Филаделфијом – убацио је 14 поена у првој четвртини, а до краја је имао 22 (10-14 из игре), уз 5 скокова, а најефикаснији је био Дерозан са 25 поена (6-14 из игре, 13-14 пенали). Кајл Лаури додао је 16 поена (5-15 из игре), па Торонто сада има скор 16-9.

“Добро почињање утакмица нешто је што ми је много помогло током каријере, радио сам то често“, рекао је Скола.

Код Сиксерса, који и даље имају само једну победу, најбољи је био Џалил Окафор са 23 поена (10-24 из игре) и 14 скокова, Ковингтон је имао 15 поена и 9 скокова, а Канаан је дао 10 поена.