ШПА: Минималац Селте, славила и Севиља!

Фудбалери Селте победили су Еспањол на свом терену са 1:0, у 15. колу шпанске Примере.

Фудбал 12.12.2015 | 23:30

Тим из Вига овом победом се попео на четврту позицију на табели са 28 бодова, док је Еспањол остао 12. са 11 бодова мање.

Ијаго Аспас је у 42. минуту постигао једини гол на утакмици, а Селта је до тријумфа стигла иако је од 47. минута играла без искљученог Ернандеса.

Победу у суботу је остварила и Севиља која је савладала Спортинг код куће са 2:0 головима Гамеира у 75. минуту са пенала и у 80. минуту из игре.

Севиља је наставила да подиже форму после веома лошег старта серзоне и сада је седма на табели са 22 бода.

На дуелу Леванте – Гранада славили су гости са 2:1. Сва три гола виђена су у другом полувремену, а Пенаранда је у 50. минуту довео Гранаду у вођство. Симао је 16 минута касније изједначио, али је Пенарадна својим другим голом два минута пре краја обезбедио победу Гранади.