ŠPA: Minimalac Selte, slavila i Sevilja!

Fudbaleri Selte pobedili su Espanjol na svom terenu sa 1:0, u 15. kolu španske Primere.

Fudbal 12.12.2015 | 23:30

Tim iz Viga ovom pobedom se popeo na četvrtu poziciju na tabeli sa 28 bodova, dok je Espanjol ostao 12. sa 11 bodova manje.

Ijago Aspas je u 42. minutu postigao jedini gol na utakmici, a Selta je do trijumfa stigla iako je od 47. minuta igrala bez isključenog Ernandesa.

Pobedu u subotu je ostvarila i Sevilja koja je savladala Sporting kod kuće sa 2:0 golovima Gameira u 75. minutu sa penala i u 80. minutu iz igre.

Sevilja je nastavila da podiže formu posle veoma lošeg starta serzone i sada je sedma na tabeli sa 22 boda.

Na duelu Levante – Granada slavili su gosti sa 2:1. Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, a Penaranda je u 50. minutu doveo Granadu u vođstvo. Simao je 16 minuta kasnije izjednačio, ali je Penaradna svojim drugim golom dva minuta pre kraja obezbedio pobedu Granadi.