ИТА: Болоња се пење, Палермо убједљив!

Екипа Болоње забележила је другу победу у низу, савладавши Ђеноу у гостима у 16. колу Серије А – 1:0 (0:0).

Фудбал 12.12.2015 | 22:40

Болоњези су голом у 91. минуту попели на 12. место на табели са 19 бодова, док су Ђеновљани остали 16, после трећег узастопног пораза, са три бода мање.

У другом мечу дана, Палермо је на Сицилији славио после три кола поста, пошто је био убедљив против Фрозинонеа

Сицилијанци су се тако одлепили од екипа са дна табеле, сада имају 18 бодова на 15. месту, док је Фрозиноне остао у зони испадања, са 14 бодова држи 18. место.

Последњи меч дана на програму је у од 20.45, када лидер Интер гостује Удинезеу на Фриулију.

Ђенова је била бољи ривал од гостију из Болоње, имала је већи посед и више шутева на гол ривала, али нису успели да погоде мрежу. То је казнио штопер Лука Росетини у првом минуту надокнаде.

У тиму домаћина није било Дарка Лазовића, који је меч преседео на клупи.

С друге стране, Палермо је на Ренцо Барбери већ после 20 минута игре најавио лагану победу, јер су Голданиђа и Васкес били прецизни у петом, односно 17. минуту.

Гости су успели да се врате у дуел преко Самарка седам минута касније, али су све дилеме око победника отклонили Трајковски у 60. и Ђилардино у 86. минуту.