ITA: Bolonja se penje, Palermo ubjedljiv!

Ekipa Bolonje zabeležila je drugu pobedu u nizu, savladavši Đenou u gostima u 16. kolu Serije A – 1:0 (0:0).

Fudbal 12.12.2015 | 22:40

Bolonjezi su golom u 91. minutu popeli na 12. mesto na tabeli sa 19 bodova, dok su Đenovljani ostali 16, posle trećeg uzastopnog poraza, sa tri boda manje.

U drugom meču dana, Palermo je na Siciliji slavio posle tri kola posta, pošto je bio ubedljiv protiv Frozinonea

Sicilijanci su se tako odlepili od ekipa sa dna tabele, sada imaju 18 bodova na 15. mestu, dok je Frozinone ostao u zoni ispadanja, sa 14 bodova drži 18. mesto.

Poslednji meč dana na programu je u od 20.45, kada lider Inter gostuje Udinezeu na Friuliju.

Đenova je bila bolji rival od gostiju iz Bolonje, imala je veći posed i više šuteva na gol rivala, ali nisu uspeli da pogode mrežu. To je kaznio štoper Luka Rosetini u prvom minutu nadoknade.

U timu domaćina nije bilo Darka Lazovića, koji je meč presedeo na klupi.

S druge strane, Palermo je na Renco Barberi već posle 20 minuta igre najavio laganu pobedu, jer su Goldaniđa i Vaskes bili precizni u petom, odnosno 17. minutu.

Gosti su uspeli da se vrate u duel preko Samarka sedam minuta kasnije, ali su sve dileme oko pobednika otklonili Trajkovski u 60. i Đilardino u 86. minutu.