СЛС: Хет-трик Виеире, ''Грофова'' Звезда у историји клуба!

Екипа Црвене звезде уписала је рекордну 18. победу, декласиравши сурдулички Радник у последњем суботњем мечу 21. кола Суперлиге – 5:0 (2:0). Фудбалери Војводине победили су на свом терену Јагодину са 3:1, у 21. колу Суперлиге Србије. Фудбалери Младости из Лучана изненадили су у 21. колу Суперлиге комшијски Борац и славили у Чачку 2:1, али домаћи тим није изгубио другу позицију.

Фудбал 12.12.2015 | 22:00

Тим Миодрага Божовића је овим тријумфом надмашио серију тријумфа генерације Славољуба Муслина из сезоне 2001/02, која је стала на 17 победа.

Црвено-бели су своју серију започели још деветог августа, савладавши Вождовац, да би невероватну полусезону крунисали пет месеци касније сјајном партијом пред више од 20.000 навијача.

Против Радника је блистао Уго Виеира, који је је хет-триком стигао до 13 погодака у сезони, чиме је претекао Александра Катаија, такође стелца и асистента на овом мечу. Коначан резултат сусрета поставио је Славољуб Срнић у 88. минуту.

Једину лошу партију Црвена звезда одиграла је у осмини финала Купа Србије, што је сурово казнио другопласирани чачански Борац наневши тиму са Маракане један од најубедљивијих пораза у историји – 1:5.

Током дана већ је одиграно пет мечева, када смо видели три победе гостију, а нешто каније и пети везани тријумф Војводине. Коло се затвара у недељу, када ће уздрмани Партизан од 13 часова гостовати Раду на Бањици.

Гости из Сурдулице нису имали ни најмању шансу на нашем највећем стадиону, домаћи састав суверено је доминирао од првог минута, наставио је да напада у истом ритму и после трећег гола, да би Славољуб Срнић у 88. минуту 'активирао петарду'.

Претходно, Звезда је од самог старта кренула да напада у 'таласима', Радник је некако одолевао, али ништа гости нису могли у 25. минуту.

Марко Грујић је повукао брз напад по десном крилу, ушао искоса у казнени и проследио лопту до Мичела Доналда, Холанђанин је на сличан начин проиграо Уга Виеиру, а Португалац из клизећег старта сместио лопту иза Грујичића.

Само осам минута касније Португалац је уписао свој други погодак и тако најавио лагану победу свог тима. Висок пресинг домаћина поново је био делотворан, пошто је Ћулум погрешио приликом пријема као последњи играч, а Виеира све то лепо пратио, покупио лопту и послао је у даљу малу мрежицу.

Могла је Звезда до полувремена и до трећег гола, после нове одличне асистенције Грујића, али су дефанзивци гостију успели да спасу свог голмана и спрече Срђана Плавшића да се упише у листу стрелаца.

Други део игре почео је великом бакљадом дуж три трибине, а на тај начин домаћи навијачи опростили су се од свог стадиона до пролећа, пошто Звезда полусезону затвара у среду гостовањем Јавору у Ивањици.

Није Звезда мењала начин игре ни у наставку меча, да би Катаи у 63. минуту исправио самог себе за пормашај са старта наставка. Севнула је контра домаћина коју је повукао Срђан Плавиш и затим у правом тренутку проиграо Катаија, а један од најбољих играча Црвене звезде ове сезоне, који се вратио у тим после три мчеа паузе због повреде, лако погодио даљи угао гола гостију.

Велику прилику за 4:0, а уједно и комплетирање хет-трика, пропустио је Виериа у 52. минуту, када је после дивне асистенције Мичела Доналда обишао голмана Радника, али је уместо празне мреже погодио стативу. Међутим, само пет минута касније био је прецизнији после соло продора и пâса Катаија.

Катаи одлично прошао по десном крилу, преварио је двојицу чувара, затим проиграо Португалца, а овај са ивице казненог простора закуцао лопту у горњи десни угао, после чега су уследиле овације целог стадиона.

Коначан резултат сусрета поставио је Славољуб Срнић два минута пре истека регуларног тока, лепо је примирио центаршут на другој стативи и кроз ноге послао лопту иза леђа Грујичића. Истовремено асистент Срђан Плавшић уписао је седми 'намештен' гол, чиме је такође постао лидер Суперлиге.

Фудбалери Војводине победили су на свом терену Јагодину са 3:1, у 21. колу Суперлиге Србије.

Новосађани су се после ове победе попели на четврто место на табели са 34 бода, два више од Партизана и нишког Раничког.

Ово је пета узастопна победа Војводине укључујући и Куп, па је јасно да је долазак Ненада Лалатовића на клупу био пун погодак.

У дуелу са Јагодином највећи део посла домаћин је обавио у првих 15 минута. Прво је Росић у осмом погодио за 1:0, а шест минута касније Огњен Ожеговић је дуплирао вођство.

Гости из Јагодине вратили су се пред полувреме голом Поповића, али у наставку нису успели да стигну барем до бода. Десет минута пре краја победу Војводине оверио је Огњен Ожеговић својим другим голом.

Чачани су остали на другој позицији са 37 бодова, једним више од трећепласираног Чукаричког који је у петак одиграо меч без голова у Нишу.

Младост је већ у 23. минуту водила са 2:0 погоцима Милосављевића и Големића из пенала, да би Мицић у финишу дао почасни гол за Борац.

Јавор је такође био успешан, против ОФК Београда на Карабурми, чиме је остао на седмом месту и продужио кризу тима са Карабурме. Једини погодак у на Омладинском стадиону дело је Гафурова средином другог дела игре.

Вождовац је такође савладао Металац минималним резултатом, док је Спартак коначно победио. Суботичани су надиграли Нови Пазар са 2:0 головима Илића и Ивановића, али им то није помогло да се помере са дна табеле.