SLS: Het-trik Vieire, ''Grofova'' Zvezda u istoriji kluba!

Ekipa Crvene zvezde upisala je rekordnu 18. pobedu, deklasiravši surdulički Radnik u poslednjem subotnjem meču 21. kola Superlige – 5:0 (2:0). Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu Jagodinu sa 3:1, u 21. kolu Superlige Srbije. Fudbaleri Mladosti iz Lučana iznenadili su u 21. kolu Superlige komšijski Borac i slavili u Čačku 2:1, ali domaći tim nije izgubio drugu poziciju.

Fudbal 12.12.2015 | 22:00

Tim Miodraga Božovića je ovim trijumfom nadmašio seriju trijumfa generacije Slavoljuba Muslina iz sezone 2001/02, koja je stala na 17 pobeda.

Crveno-beli su svoju seriju započeli još devetog avgusta, savladavši Voždovac, da bi neverovatnu polusezonu krunisali pet meseci kasnije sjajnom partijom pred više od 20.000 navijača.

Protiv Radnika je blistao Ugo Vieira, koji je je het-trikom stigao do 13 pogodaka u sezoni, čime je pretekao Aleksandra Kataija, takođe stelca i asistenta na ovom meču. Konačan rezultat susreta postavio je Slavoljub Srnić u 88. minutu.

Jedinu lošu partiju Crvena zvezda odigrala je u osmini finala Kupa Srbije, što je surovo kaznio drugoplasirani čačanski Borac nanevši timu sa Marakane jedan od najubedljivijih poraza u istoriji – 1:5.

Tokom dana već je odigrano pet mečeva, kada smo videli tri pobede gostiju, a nešto kanije i peti vezani trijumf Vojvodine. Kolo se zatvara u nedelju, kada će uzdrmani Partizan od 13 časova gostovati Radu na Banjici.

Gosti iz Surdulice nisu imali ni najmanju šansu na našem najvećem stadionu, domaći sastav suvereno je dominirao od prvog minuta, nastavio je da napada u istom ritmu i posle trećeg gola, da bi Slavoljub Srnić u 88. minutu 'aktivirao petardu'.

Prethodno, Zvezda je od samog starta krenula da napada u 'talasima', Radnik je nekako odolevao, ali ništa gosti nisu mogli u 25. minutu.

Marko Grujić je povukao brz napad po desnom krilu, ušao iskosa u kazneni i prosledio loptu do Mičela Donalda, Holanđanin je na sličan način proigrao Uga Vieiru, a Portugalac iz klizećeg starta smestio loptu iza Grujičića.

Samo osam minuta kasnije Portugalac je upisao svoj drugi pogodak i tako najavio laganu pobedu svog tima. Visok presing domaćina ponovo je bio delotvoran, pošto je Ćulum pogrešio prilikom prijema kao poslednji igrač, a Vieira sve to lepo pratio, pokupio loptu i poslao je u dalju malu mrežicu.

Mogla je Zvezda do poluvremena i do trećeg gola, posle nove odlične asistencije Grujića, ali su defanzivci gostiju uspeli da spasu svog golmana i spreče Srđana Plavšića da se upiše u listu strelaca.

Drugi deo igre počeo je velikom bakljadom duž tri tribine, a na taj način domaći navijači oprostili su se od svog stadiona do proleća, pošto Zvezda polusezonu zatvara u sredu gostovanjem Javoru u Ivanjici.

Nije Zvezda menjala način igre ni u nastavku meča, da bi Katai u 63. minutu ispravio samog sebe za pormašaj sa starta nastavka. Sevnula je kontra domaćina koju je povukao Srđan Plaviš i zatim u pravom trenutku proigrao Kataija, a jedan od najboljih igrača Crvene zvezde ove sezone, koji se vratio u tim posle tri mčea pauze zbog povrede, lako pogodio dalji ugao gola gostiju.

Veliku priliku za 4:0, a ujedno i kompletiranje het-trika, propustio je Vieria u 52. minutu, kada je posle divne asistencije Mičela Donalda obišao golmana Radnika, ali je umesto prazne mreže pogodio stativu. Međutim, samo pet minuta kasnije bio je precizniji posle solo prodora i pâsa Kataija.

Katai odlično prošao po desnom krilu, prevario je dvojicu čuvara, zatim proigrao Portugalca, a ovaj sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u gornji desni ugao, posle čega su usledile ovacije celog stadiona.

Konačan rezultat susreta postavio je Slavoljub Srnić dva minuta pre isteka regularnog toka, lepo je primirio centaršut na drugoj stativi i kroz noge poslao loptu iza leđa Grujičića. Istovremeno asistent Srđan Plavšić upisao je sedmi 'namešten' gol, čime je takođe postao lider Superlige.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu Jagodinu sa 3:1, u 21. kolu Superlige Srbije.

Novosađani su se posle ove pobede popeli na četvrto mesto na tabeli sa 34 boda, dva više od Partizana i niškog Raničkog.

Ovo je peta uzastopna pobeda Vojvodine uključujući i Kup, pa je jasno da je dolazak Nenada Lalatovića na klupu bio pun pogodak.

U duelu sa Jagodinom najveći deo posla domaćin je obavio u prvih 15 minuta. Prvo je Rosić u osmom pogodio za 1:0, a šest minuta kasnije Ognjen Ožegović je duplirao vođstvo.

Gosti iz Jagodine vratili su se pred poluvreme golom Popovića, ali u nastavku nisu uspeli da stignu barem do boda. Deset minuta pre kraja pobedu Vojvodine overio je Ognjen Ožegović svojim drugim golom.

Čačani su ostali na drugoj poziciji sa 37 bodova, jednim više od trećeplasiranog Čukaričkog koji je u petak odigrao meč bez golova u Nišu.

Mladost je već u 23. minutu vodila sa 2:0 pogocima Milosavljevića i Golemića iz penala, da bi Micić u finišu dao počasni gol za Borac.

Javor je takođe bio uspešan, protiv OFK Beograda na Karaburmi, čime je ostao na sedmom mestu i produžio krizu tima sa Karaburme. Jedini pogodak u na Omladinskom stadionu delo je Gafurova sredinom drugog dela igre.

Voždovac je takođe savladao Metalac minimalnim rezultatom, dok je Spartak konačno pobedio. Subotičani su nadigrali Novi Pazar sa 2:0 golovima Ilića i Ivanovića, ali im to nije pomoglo da se pomere sa dna tabele.