БЛ: Инголштад намучио Бајерн, Херта сјајна...

Екипа Бајерна мучила се против Инголшатада у Минхену 2:0 (0:0), док је Херта наставила са сјајним партијама, овога пута на гостовању Дармштаду – 4:0 (2:0).

Фудбал 12.12.2015 | 20:00

У осталим мечевима 16. кола, одиграним у традиционалном суботњем термину, видели смо и минималну победу Хофенхајма над Хановером 1:0 (1:0), као и ремије Вердера и Келна у Бремену, односно Волфсубурга и Хамбургер СВ, истоветним резултатом – 1:1.

На отварању кола у петак, Мајнц и Штутгарт одиграли су без голова, док дан затварају Бајер и Борусија Мехенгладбах у Леверкузену.

Нису Баварци доминирали на својој Алијанц Арени онако како умеју, барем не до 70. минута, али су на крају ипак успели да сломе веома добро организовану новог прволигаша. Одлично су се гости држали, на полувремену су чак имали и више шутева од домаћина, да би мала тактичка промена Ђозепа Гвардиоле донела Бајерну нова три бода.

Они су тако забележили 14. тријумф и поново стекли осам бодова предности у односу на првог пратиоца Борусију Дормунд, али и показали да је пораз у Мехенгладбаху у претходном колу био само лош дан.

Међутим, питање је како би се меч одвијао да је Стефан Лекс у 58. минуту успео да савлада Мануела Нојера, из ситуације '1 на 1, да би казна стигла само седам минута касније. Џером Боатенг послао је феномеаналан пâс са своје половине, а маестрални Роберт Левандовски био бржи од свих, заобишао голмана, и из тешке позиције погодио празну мрежу.

Само десет минута касније све је било готово. После дивне тимске акције, које су заштитни знак Пепове филозофије, лопта је стигла до Филипа Лама, после асистенције Томаса Милера, а капитен Бавараца мирно погодио даљи угао.

С друге стране, берлинска Херта одиграла је још један одличан сусрет, па се поново пробила на треће место на табели. Гостовање Дармштаду, такође новом бундеслигашу, Херта је отворила голом већ у 12. минуту, када је Ведад Ибишевић са ивице петерца сместио центаршут Визера у мрежу. Недуго затим, у 26. минуту, видели смо најлепши погодак на мечу – пошто је Марвин Платенхард, из слободњака са тридесетак метара, погодио саме рашље.

Тим резултатом отишло се на одмор, али је после пет минута игре у наставку питање победника било решено. Поново је стрелац био босанскохерцеговачки интернационалац, а асистент Брукс. Коначан резултат сусрета поставља бивши играч Челсија Саломон Калу у 77. минуту, после асистенције Ибишевића, после соло продора.

Хофенхајму је за три бода био довољан погодак Шмида после пола часа игре, иако су гости из Хановера у наставку пропустили неколико прилика да избегну пораз, док је на екипи Волфсбурга било видљиво велико пражњење, после елиминације Манчестер Јунајтеда из Лиге шампиона, па Хамбург голом милера стигао до бода у гостима.

Прекид црне серије Вердера у Бремену спречио је Швенто у 79. минутум, анулиравши тако брзи гол Вестергарда у четвртом минуту, али без Милоша Јојића који је дуел посматрао са клупе.