BL: Ingolštad namučio Bajern, Herta sjajna...

Ekipa Bajerna mučila se protiv Ingolšatada u Minhenu 2:0 (0:0), dok je Herta nastavila sa sjajnim partijama, ovoga puta na gostovanju Darmštadu – 4:0 (2:0).

Fudbal 12.12.2015 | 20:00

U ostalim mečevima 16. kola, odigranim u tradicionalnom subotnjem terminu, videli smo i minimalnu pobedu Hofenhajma nad Hanoverom 1:0 (1:0), kao i remije Verdera i Kelna u Bremenu, odnosno Volfsuburga i Hamburger SV, istovetnim rezultatom – 1:1.

Na otvaranju kola u petak, Majnc i Štutgart odigrali su bez golova, dok dan zatvaraju Bajer i Borusija Mehengladbah u Leverkuzenu.

Nisu Bavarci dominirali na svojoj Alijanc Areni onako kako umeju, barem ne do 70. minuta, ali su na kraju ipak uspeli da slome veoma dobro organizovanu novog prvoligaša. Odlično su se gosti držali, na poluvremenu su čak imali i više šuteva od domaćina, da bi mala taktička promena Đozepa Gvardiole donela Bajernu nova tri boda.

Oni su tako zabeležili 14. trijumf i ponovo stekli osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Borusiju Dormund, ali i pokazali da je poraz u Mehengladbahu u prethodnom kolu bio samo loš dan.

Međutim, pitanje je kako bi se meč odvijao da je Stefan Leks u 58. minutu uspeo da savlada Manuela Nojera, iz situacije '1 na 1, da bi kazna stigla samo sedam minuta kasnije. Džerom Boateng poslao je fenomeanalan pâs sa svoje polovine, a maestralni Robert Levandovski bio brži od svih, zaobišao golmana, i iz teške pozicije pogodio praznu mrežu.

Samo deset minuta kasnije sve je bilo gotovo. Posle divne timske akcije, koje su zaštitni znak Pepove filozofije, lopta je stigla do Filipa Lama, posle asistencije Tomasa Milera, a kapiten Bavaraca mirno pogodio dalji ugao.

S druge strane, berlinska Herta odigrala je još jedan odličan susret, pa se ponovo probila na treće mesto na tabeli. Gostovanje Darmštadu, takođe novom bundesligašu, Herta je otvorila golom već u 12. minutu, kada je Vedad Ibišević sa ivice peterca smestio centaršut Vizera u mrežu. Nedugo zatim, u 26. minutu, videli smo najlepši pogodak na meču – pošto je Marvin Platenhard, iz slobodnjaka sa tridesetak metara, pogodio same rašlje.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali je posle pet minuta igre u nastavku pitanje pobednika bilo rešeno. Ponovo je strelac bio bosanskohercegovački internacionalac, a asistent Bruks. Konačan rezultat susreta postavlja bivši igrač Čelsija Salomon Kalu u 77. minutu, posle asistencije Ibiševića, posle solo prodora.

Hofenhajmu je za tri boda bio dovoljan pogodak Šmida posle pola časa igre, iako su gosti iz Hanovera u nastavku propustili nekoliko prilika da izbegnu poraz, dok je na ekipi Volfsburga bilo vidljivo veliko pražnjenje, posle eliminacije Mančester Junajteda iz Lige šampiona, pa Hamburg golom milera stigao do boda u gostima.

Prekid crne serije Verdera u Bremenu sprečio je Švento u 79. minutum, anuliravši tako brzi gol Vestergarda u četvrtom minutu, ali bez Miloša Jojića koji je duel posmatrao sa klupe.