ШПА: И Барселона сада зна да је 2:0 најопаснији резултат!

У истинитост чувене реченице коју је изговорио Милан Живадиновић уверили су се у суботу и фудбалери Барселоне.

Фудбал 12.12.2015 | 19:40

Првак Шпаније и Европе водио је управо са 2:0 на свом терену против Депоритва у 15. колу Примере, али је на крају освојио само бод.

То је трећи реми у низу за Барсу која је поново у мини кризи, а у дуелу са гостима из Ла Коруње није било ове сезоне бриљантног Нејмара и то се осетило.

Ипак, главни кривац за неуспех Барсе је вероватно тренер Луис Енрике који је после другог гола своје екипе извео Ракитића, Родригеса и Албу и кажњен је.

Каталонци су добро почели и на полувремену су водили после предивног поготка Лионела Месија у 39. минуту. У 62. минуту Иван Ракитић је бомбом повећао на 2:0 и ништа није наговештавало да би домаћин могао да остане без тријумфа.

Ипак, Перес је у 77. минуту смањио на 2:1, а четири минута пре краја Бергантинос је шокирао Камп Ноу.

Барселона сада има 35 бодова, три више од Атлетика и пет више од Реала али уз меч више, док је Депортиво шести са 23 бода.