ŠPA: I Barselona sada zna da je 2:0 najopasniji rezultat!

U istinitost čuvene rečenice koju je izgovorio Milan Živadinović uverili su se u subotu i fudbaleri Barselone.

Fudbal 12.12.2015 | 19:40

Prvak Španije i Evrope vodio je upravo sa 2:0 na svom terenu protiv Deporitva u 15. kolu Primere, ali je na kraju osvojio samo bod.

To je treći remi u nizu za Barsu koja je ponovo u mini krizi, a u duelu sa gostima iz La Korunje nije bilo ove sezone briljantnog Nejmara i to se osetilo.

Ipak, glavni krivac za neuspeh Barse je verovatno trener Luis Enrike koji je posle drugog gola svoje ekipe izveo Rakitića, Rodrigesa i Albu i kažnjen je.

Katalonci su dobro počeli i na poluvremenu su vodili posle predivnog pogotka Lionela Mesija u 39. minutu. U 62. minutu Ivan Rakitić je bombom povećao na 2:0 i ništa nije nagoveštavalo da bi domaćin mogao da ostane bez trijumfa.

Ipak, Peres je u 77. minutu smanjio na 2:1, a četiri minuta pre kraja Bergantinos je šokirao Kamp Nou.

Barselona sada ima 35 bodova, tri više od Atletika i pet više od Reala ali uz meč više, dok je Deportivo šesti sa 23 boda.