ПЛ: Пет голова на четири меча, Јаја у 92. за побједу!

Фудбалери Манчестер ситија победили су Свонси са 2:1 у 15. колу Премијер лиге, а херој је био Јаја Туре.

Фудбал 12.12.2015 | 19:20

Он је донео тиму Мануела Пелегринија победу у 92. минуту и то након што је Свонси изједначио у 90. минуту голом Гомиса.

Пелегринији је оставио Александра Коларова на клупи, а домаћи тим повео је голом Вилфреда Бонија у 28. минуту.

У завршници је било драме, али Сити је успео да слави и сада је на деоби првог места са Лестером са 32 бода, два више од Арсенала.

Нови тријумф остварио је Кристал Палас који под вођством Алана Пардјуа игра фантастично. На утакмици против Саутемптона био је довољан погодак Јохана Кабаја у 38. минуту, па је Палас сада сустигао Тотенхем на шестом месту на табели, док је Саутемптон остао на 12. Српски репрезентативац Душан Тадић играо је у последњих 25 минута за госте.

Минималац је остварио и Вотфорд на гостовању Сандерленду голом Игала на самом старту меча, док су Вест Хем и Стоук одиграли без победника и без голова.